Мечтата на всяка домакиня
vlad0 - специалист
Идеята ми беше, че ако ти трябва обща дължина над 4.2 от 2 парчета, там имат гръбчета с размери 2800х600х8 мм. тоест вземаш 2 и готово, но не казваш дали ти трябва цяло парче или 2 отделни.

Поздрави!
miliad - майстор
Не ти знам проекта какъв е ,но би могъл да прекъснеш гърба с декоративна/и етажерка/и монтирана между двата реда шкафове и жената да си реди подправки и бурканчета. Може да прекъснеш със ивици стъкло, или иноксов гръб както са писали по горе.Стандартните гърбове са по 410см и трябва да се окрайчват краищата. Дори и това което си видял като р-р:4200x650x9 след окрайчване ще е 4170/620/9
cliffburton - специалист
vlad0 написа:
Идеята ми беше, че ако ти трябва обща дължина над 4.2 от 2 парчета, там имат гръбчета с размери 2800х600х8 мм. тоест вземаш 2 и готово, но не казваш дали ти трябва цяло парче или 2 отделни.

Поздрави!
Явно някой не гледа на правилното място.... единственото 2800 което видях е 2800x2070x18 а не 2800х600х8. Едва ли това е гръб с 2070 височина...!?Требе да го цепя на две и ще имам каквото ми трябва че и ще хартиса и на дължина и на височина. :)
Може да не гледам на правилното място.
Аз гледам това: http://www.rali-m.com/kaindl.html ако не е това дай линк да погледна
cliffburton - специалист
miliad написа:
Не ти знам проекта какъв е ,но би могъл да прекъснеш гърба с декоративна/и етажерка/и монтирана между двата реда шкафове и жената да си реди подправки и бурканчета. Може да прекъснеш със ивици стъкло, или иноксов гръб както са писали по горе.Стандартните гърбове са по 410см и трябва да се окрайчват краищата. Дори и това което си видял като р-р:4200x650x9 след окрайчване ще е 4170/620/9
Благодаря ти!!!
Спрял съм се на вариант със закалено стъкло или лакобел в тази част зад печката (керамичния плот). Това са 50см. ако е точно по широчината на печката. Дори съм по-склонен към закаленото стъкло и да го изрисувам от задната страна със витражни бои.
По въпроса с окрайчването - мисля да го пропусна. Смятам да сложа около целия гръб алуминиев "П" профил или ако е по-правилно да се каже "П" лайсна....

П.П. Абе това окрайчване много материал отнема..... 3см. или по 1,5см. от всяка страна.
vlad0 - специалист
Сайта на Рали-М е доста зле, но със сигурност имат такива гръбчета на Kaindl /купувах такъв гръб преди 2-3 седмици/. Имат и други размери но трябва да се отиде на място, през сайта няма как да се ориентираш. Но със сигурност нямат 4400 мм.
kalpev - специалист
Идеята ти е добра, но дали си заслужава да рисуваш стъклото, след като можеш да си вземеш готово интериорно във всякакъв цвят, размер и дизайн.
Нещо такова:
Изображение
В случая е закрепено с винтове, но ти можеш да си го монтираш със силикон.
Наскоро гледах една кухня направена по този начин и със страхотен ефект. Първоначалното впечатление беше, че отражението от стъклото кара кухнята да изглежда много по-голяма. Стъклото беше точно с дължината на керамичния плот на котлоните, в абсолютно същия цвят и пиано ефект. Изглеждаше сякаш е част от този плот, като един вид негово продължение. И като се пуснеха котлоните по такъв начин ги отразяваше, че все едно имаше двоен плот и брой котлони, половината вдадени в стената. Ох, трудно ми е за обяснение, но ефекта беше поразителен. Няма и как да обясня ефекта, при който причудливо отразяваше скритото осветление над него, все едно идващо от стената...
Не казвам, че трябва задължително да го направиш и ти с интериорно стъкло, но идеята си заслужава.
cliffburton - специалист
kalpev написа:
Идеята ти е добра, но дали си заслужава да рисуваш стъклото, след като можеш да си вземеш готово интериорно във всякакъв цвят, размер и дизайн.
Нещо такова:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1592 ... qC82Qn.JPG http://www.picvalley.net/u/1592/1731451 ... qC82Qn.JPG
В случая е закрепено с винтове, но ти можеш да си го монтираш със силикон.
Наскоро гледах една кухня направена по този начин и със страхотен ефект. Първоначалното впечатление беше, че отражението от стъклото кара кухнята да изглежда много по-голяма. Стъклото беше точно с дължината на керамичния плот на котлоните, в абсолютно същия цвят и пиано ефект. Изглеждаше сякаш е част от този плот, като един вид негово продължение. И като се пуснеха котлоните по такъв начин ги отразяваше, че все едно имаше двоен плот и брой котлони, половината вдадени в стената. Ох, трудно ми е за обяснение, но ефекта беше поразителен. Няма и как да обясня ефекта, при който причудливо отразяваше скритото осветление над него, все едно идващо от стената...
Не казвам, че трябва задължително да го направиш и ти с интериорно стъкло, но идеята си заслужава.
Благодаря ти за съвета!!!
Много ми помогна още в предния пост и от там се спрях на стъклото. Само че не искам готово защото ще е едноцветно. След като видях няколко снимки на кухни като тези например:
http://img-01.mebeli-promocia.info:8181 ... 36_big.jpg
http://img-01.mebeli.bg:8181/1802/7249_big.jpg
тогава ми дойде идеята за рисуването.... а мисля че рисуването го мога :)
Още веднъж ти благодаря за съвета и идеята!!! :gott: :thumbs:
kalpev - специалист
Еха, страхотни снимки =D>
Дерзай и ти пожелавам да постигнеш същата красота :thumbs:
После нескромно се похвали :partyman:
cliffburton - специалист
vlad0 написа:
Сайта на Рали-М е доста зле, но със сигурност имат такива гръбчета на Kaindl /купувах такъв гръб преди 2-3 седмици/. Имат и други размери но трябва да се отиде на място, през сайта няма как да се ориентираш. Но със сигурност нямат 4400 мм.
Както се оказа 4400мм няма никъде. :)
Ще отида и до двата магазина и ще видим какво ще избера.

Благодаря ти!!!
cliffburton - специалист
kalpev написа:
Еха, страхотни снимки =D>
Дерзай и ти пожелавам да постигнеш същата красота :thumbs:
После нескромно се похвали :partyman:
Ще се похваля ако стане... защото не зависи само от мен. Титуляр е братовчеда на жената и ако той не е съгласен няма да има с какво да се похваля. А до колкото успях да го опозная той е много стиснат и може да не иска да дава пари за стъкло....... Този ако има лесно ще яде и ще спи на пода. Няма да разказвам за него че се ядосвам само като си помисля.

Дано се съгласи че да мога да кача снимки.

Тема "пак за кухненски гръб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: