Мечтата на всяка домакиня
ZEDYCUS - майстор
Да не искаше да кажеш бавно оборотна. :? Неръждавейка и високи обороти не е много съвместимо.
SoWhat - специалист
Не. Точно бързооборотна.
Малко офтопик. Скоро ми се наложи да правя такъв отвор на място. А стъпаловидното средло ми се разкали и реже до фи 2,5 см. Един приятел ми даде за час от неговата фирма такава бормашина. Иначе можеше да ми даде само средлото, но при бавни обороти се изтъпявал инструмента и нямало ефект. Направо оса. Разширих отвора за 20 секунди. Самото свредло "работи" на принципа на изшлайфане.
cliffburton - специалист
Bambookita написа:
За кой град е това? Ако е във Варна и защото явно си наш човек :supz: мога да ти помогна .
София. Благодаря ти все пак!!! :supz:
cliffburton - специалист
miliad написа:
Ти като я купи тази мивка, що не поиска да ти я пробият. Има си специален инструмент и е работа за 2 мин. Търси специализиран магазин да я пробият и не се занимавай с глупости.
Защото е купена от "продавалник.ком" пък и не съм я купувал аз..... иначе е още в гаранция но магазина ми е далечко.
cliffburton - специалист
SoWhat написа:
Не. Точно бързооборотна.
Малко офтопик. Скоро ми се наложи да правя такъв отвор на място. А стъпаловидното средло ми се разкали и реже до фи 2,5 см. Един приятел ми даде за час от неговата фирма такава бормашина. Иначе можеше да ми даде само средлото, но при бавни обороти се изтъпявал инструмента и нямало ефект. Направо оса. Разширих отвора за 20 секунди. Самото свредло "работи" на принципа на изшлайфане.
Абе и аз знам че неръждавейките требе бавничко да се пробиват.... Пък и на клипа който unclebim е дал човекът пробива с обикновена боркорона на винтоверт на бавни обороти и постоянно подава смазка....

Ето го клипчето: http://www.youtube.com/watch?v=ABIUnStC1G0
cliffburton - специалист
miliad написа:
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=p ... &iID=12033 с това се пробива мивка.
Това го видях друже.... има го в по-преден пост ако не си забелязал. Благодаря ти!!!
GROHE Bs - специалист
E като сте го видяли какво още искате това е истинското чукало за тази работа.
cliffburton - специалист
GROHE Bs написа:
E като сте го видяли какво още искате това е истинското чукало за тази работа.
Не съм казвал че искам още нещо.... Само че 20 лева за една дупка и после "истинското чукало" отива някъде в мазето и става безполезна вещ.... това някак не ми се нрави. Освен това купувам някаква тръборезачка от която нямам никаква нужда. Да бяха ги пуснали отделно и да разделят цената но.......
С бор корона някак по-разумно ми се струва защото повече хора ги ползват и мога да взема на заем от някой приятел.
cliffburton - специалист
Готова е дупката :supz:
Благодаря на всички!!! :prayer: :gott: :2thumbs:

Тема "Пробиване на отвор в мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: