Мечтата на всяка домакиня
sstefanov - майстор
Кажи (и покажи) как си я направил, за да помогнеш и на някой след теб.
cliffburton - специалист
sstefanov написа:
Кажи (и покажи) как си я направил, за да помогнеш и на някой след теб.

Човече няма как да кажа как но евентуално мога да покажа. Направо съм бесен и дори не съм отишъл да я видя как е пробита....
Лишиха ме от удоволствието сам да си я пробия.
:veg: :xplode: Грабнал човека мивката и в "мебелната" в Люлин му я пробили за 10 лв. Дори не се знае с какъв инструмент.
Обичам сам да си правя нещата но и от това ме лишиха.


Въпреки това БЛАГОДАРЯ на всички които се отзоваха!!!
Mc Queen - специалист
Ами да няма да те чака човека. :-D :-D :-D
Имал е. Дал е.
А, можеше да ги изпиете в кръчмето.
Айде със здраве да си я ползвате.
:partyman:
cliffburton - специалист
Здравейте!!!
Ето снимка на дупката :
Изображение

П.П. Защо не може да се прикачват снимки а трябва първо да ги качиш някъде и тогава да дадеш URL адреса.....!?
jekasus - майстор
cliffburton написа:
П.П. Защо не може да се прикачват снимки а трябва първо да ги качиш някъде и тогава да дадеш URL адреса.....!?
Намали снимка под 1мб със Paint.
ralev - специалист
Най лесно се прави с това : http://www.rothenberger.bg//?page_id=9&record_id=152
Прикачен файл:
67da3d6952ec645376fd9be7afbbb91bdb3bb9bb._250_.jpg
67da3d6952ec645376fd9be7afbbb91bdb3bb9bb._250_.jpg (27.28 KиБ) Видяна 5294 пъти
GROHE Bs - специалист
cliffburton написа:
GROHE Bs написа:
E като сте го видяли какво още искате това е истинското чукало за тази работа.
Не съм казвал че искам още нещо.... Само че 20 лева за една дупка и после "истинското чукало" отива някъде в мазето и става безполезна вещ.... това някак не ми се нрави. Освен това купувам някаква тръборезачка от която нямам никаква нужда. Да бяха ги пуснали отделно и да разделят цената но.......
С бор корона някак по-разумно ми се струва защото повече хора ги ползват и мога да взема на заем от някой приятел.
Ами аз навремето като аджамия пробвах за собствения си апартамент и после ме беше срам да я върна на приятелчето.Короната беше без зъби само от първия допир с алпаката.
На Пиротска 99 може да Ви пробият овор за смесител " стояща батерия " на кухненска мивка 0897844627
novgradski - специалист
iliko написа:
На Пиротска 99 може да Ви пробият овор за смесител " стояща батерия " на кухненска мивка 0897844627
Добре дошъл!
Като за начало (докато се ориентираш във форума)....той мивката вече трябва да я е "направил на решето"(темата е стара),но за да не изглежда като спам и аз да покажа "моят ротенбергер"- в стила на форума.
Прикачен файл:
За отвори.jpg
матричката и поансончето са от Х12,а винта за стягане 40Х
Jblaze - специалист
Имам кухненска мивка от неръждаема стомана с приблизителна дебелина на борда 2.5-3мм (нямам шублер под ръка). Има отвор ф35мм за смесител, но искам да пробия втори за диспенсър за сапун. Питах в няколко фирми, които пробиват отвори, но максимумът им е до 1мм дебелина. Пробвах с боркорона, но едвам си направи канал и зъбите на боркороната си заминаха . Преди това падна зор и с пробиването на водещия отвор със свредло за метал.
Питах и в един цех за лазерно рязане, но работели само с тръби и листове.
За момента се сещам за пробиване на много отвори със свредло на 1-2мм вътре от канала за груб отвор и след това пилене на наръфаната част, за да стане гладък отвора, но предвид твърдостта и дебелината на материала подозирам, че ще е много трудоемко занимание .
Ще се радвам на всякакви съвети и идеи къде да пробият този отвор. Ако някой колега от София може да съдейства с пробиването срещу заплащане също е вариант.
Благодаря!
Прикачен файл:
Screenshot 2022-05-19 160326.jpg
Screenshot 2022-05-19 160326.jpg (38.05 KиБ) Видяна 1307 пъти

Тема "Пробиване на отвор в мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: