Мечтата на всяка домакиня
cliffburton - специалист
unclebim написа:
http://ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=12033

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Oi1we9IA#! виж от 09:35.

Провери диаметъра на отвора дали е ок за батерията.

Много ти благодаря!!! :prayer: :2thumbs:
Явно това е решението макар че за една дупка ми се види скъпичко но със сигурност е по-евтиният вариант в сравнение с боркорона.
Размерът явно си е стандартен защото и моят е 35мм като този на линка.

Още веднъж сърдечно благодаря!!!

П.П. Чудя се дали няма да се получи ако направя нещо подобно от две дебелостенни парчета тръба и болт с гайка.....!? :-?
cliffburton - специалист
colyo написа:
Прикачен файл:
103533.jpg
Ето това е твоят инструмент. Има и други варианти но са си утрепия. За моята си взех такова стъпаловидно свредло (пръчка от 5 лв естествено) и се получи без проблем.
Прикачен файл:
WP_000465.jpg
Ако има размер 35мм със сигурност ще се получи :supz:
colyo - специалист
Има готови такива комплекти за пробиване на отвори в ламарина (производителите на ел.табла ги ползват най-често) но бяха доста скъпи. Пръчкови такива не съм намирал.
colyo - специалист
cliffburton написа:
colyo написа:
Прикачен файл:
103533.jpg
Ето това е твоят инструмент. Има и други варианти но са си утрепия. За моята си взех такова стъпаловидно свредло (пръчка от 5 лв естествено) и се получи без проблем.
Прикачен файл:
WP_000465.jpg
Ако има размер 35мм със сигурност ще се получи :supz:
До към 60мм съм виждал. Другия вариант е да си направиш 3 дупки (2 за меките връзки и 1 за захващащата шпилка).
Bambookita - специалист
За кой град е това? Ако е във Варна и защото явно си наш човек :supz: мога да ти помогна .
unclebim - специалист
Освен спец. инструмент и степенчатото свредло има и трети вариант с боркорона: http://www.youtube.com/watch?v=ABIUnStC1G0
novgradski - специалист
..с обикновенно свредло (за метал),заточено "за ламарина"(прилича на дърводелско -работят двата върха и центъра),центроваш,подлагаш талашитена плоскост (или нещо подобно),на бормашината с бавни обороти (83,125...)и отпадъка е една шайба.
Може и с дрелка,но талашита и мивката - на земята,свредло с престъргана опашка (заточена по същия начин),държиш перпендикулярно(защото ще реже само единия ръб и прави проблем), на кратки пускания -дрелката да не набира големи обороти и охлаждане-по малко вода.
Mc Queen - специалист
colyo написа:
Другия вариант е да си направиш 3 дупки (2 за меките връзки и 1 за захващащата шпилка).
+1 :thumbs:

И аз така ще постъпя.

Пробиването става и с обикновено нормално заточено свредло.
Първо разпробий с по-малко ( да речем с Ø3мм после с Ø8мм и накрая доразпробий с финалното свредло )
Тая мивка едва ли да е по дебела от 1мм.
Така, че няма да видиш зор.

Според мен позиция 1 е правилната.

Айде успех.
miliad - майстор
Ти като я купи тази мивка, що не поиска да ти я пробият. Има си специален инструмент и е работа за 2 мин. Търси специализиран магазин да я пробият и не се занимавай с глупости.
SoWhat - специалист
Свредло тип шишарка. Бормашината трябва задължително да е бързооборотна - 5-6000 обор. Разпробива се първо с нормална бургия и след това, с другата, може да се направи отвор и фи 20 см.
Или с това, което колегата Кольо ти е показал.

Тема "Пробиване на отвор в мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: