Мечтата на всяка домакиня
martin31hv - специалист
Здравейте, някой може ли да ми даде малко акъл, че си поръчах да ми нарежат плоскости за кухня, но избързах и си налепих плочките на гърба, но се оказва, че височината от пода до гърба ми е 89см, а долния ми шкаф е 80см, която означава, че имам 9см свободни от които изваждам 3,8см за плот и оставам с едни 5-6см за крака на кухнята.

Проблема е, че не намирам пластмасови крака, които да са по-ниски от 8см. Има ли вообще или може ли да ми предложите някакъв алтернативен вариант. Естествено винаги мога да опъна едни гредички отдолу, но ако има по-малки крака ще е най лесно, че и пода има 1см разлика. :)

Поздрави :) :) :)

А и сега се сетих в Роси гледам, че продават някакъв АКРИЛЕН КАМЪК с дебелина 12см, но не съм наясно дали е удачно за плот. Ако избера този вариант ще си реша проблема, но незнам дали ще е естетически ок с 12мм плот... Малко ми е странно. Някой използвал ли го е този материал?
Lutchezar - майстор
При тази цена на камъка и рязането му, няма ли да е по-евтино да свалиш плочките и да сложиш нови където трябва?
miliad - майстор
Акъла е да не слагаш крак по-нисък от 10см на кухня. Айде, може и 8см ако няма да слагаш съдомиялна.
martin31hv - специалист
Най-вероятно или ще зарежа плочките с флекса или ще сваля долния ред. Относно краката вече ми е ясно, но исках да по-бързо да стане работата и така... :) Благодаря за съветите.

За да не отварям нова тема имам още няколко чуденки относно кухнята. Поръчал съм си шкафовете, но без вратичките. Понеже вече е направена поръчката, а сега открих топлата вода и що е това кухненска бленда, въпроса е на готов кантиран шкаф мога ли да си отрежа отвора за горна и средна бленда? Евентуално ако не стане работата мога да си направя двойна страница на крайните шкафове и вообще да не се виждат краищата на блендите?

Малко ми е трудно да се изразя, но се надявам, че ще ме разберете... Поздрави. :) :-D
martin31hv - специалист
пет май 06, 2022 10:51 pmsstefanov написа:
Защо?
Защо какво? :)
sstefanov - майстор
Питал съм под този пост:
пет май 06, 2022 10:18 pmmiliad написа:
Акъла е да не слагаш крак по-нисък от 10см на кухня. Айде, може и 8см ако няма да слагаш съдомиялна.
Ако не е ясно - защо да не слагаш крак по-нисък от 10см на кухня?
martin31hv - специалист
пет май 06, 2022 11:06 pmsstefanov написа:
Питал съм под този пост:
пет май 06, 2022 10:18 pmmiliad написа:
Акъла е да не слагаш крак по-нисък от 10см на кухня. Айде, може и 8см ако няма да слагаш съдомиялна.
Ако не е ясно - защо да не слагаш крак по-нисък от 10см на кухня?
Ами аз ако намеря по нисък ще сложа, но тези, които са пластмасовите за кухни няма по-малък от 8см. Ако сложа плот 2,8мм и имам 80см шкаф, това са 82,8см и имам едни 6см. Ако намеря крак 5см ще е ок, тъй като при разпъване ще имам още +1см за да обере неравностите и да се нивелира. :)
iliya_i - майстор
пет май 06, 2022 9:32 pmmartin31hv написа:
Здравейте, някой може ли да ми даде малко акъл, че си поръчах да ми нарежат плоскости за кухня, но избързах и си налепих плочките на гърба, но се оказва, че височината от пода до гърба ми е 89см, а долния ми шкаф е 80см, която означава, че имам 9см свободни от които изваждам 3,8см за плот и оставам с едни 5-6см за крака на кухнята.
Моите шкафове са до плочките, а плота е пред плочките. Така ще имаш 9 см за крака.
martin31hv - специалист
пет май 06, 2022 11:24 pmiliya_i написа:
пет май 06, 2022 9:32 pmmartin31hv написа:
Здравейте, някой може ли да ми даде малко акъл, че си поръчах да ми нарежат плоскости за кухня, но избързах и си налепих плочките на гърба, но се оказва, че височината от пода до гърба ми е 89см, а долния ми шкаф е 80см, която означава, че имам 9см свободни от които изваждам 3,8см за плот и оставам с едни 5-6см за крака на кухнята.
Моите шкафове са до плочките, а плота е пред плочките. Така ще имаш 9 см за крака.
Всъщност глупоста, която сътворих е, че за по сигурно си залепих с пяна платформа от картон 60см, дюбелирах го и върху него шпакловах с мрежа и после залепих плочките. Та имам зъб 2см, но като се замисля 80см шкаф до плочките + 9см за крака и ето ги 80см. А по удачно ще бъде да отнема от дълбочината на плота и да дойде пред плочките, като ще му добавя една лайсна и айде :)

Тема "Крака за кухня и въпрос за акрилен камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: