• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Ivailo - помощник
здравеите на всички
ще почвам ремонт в кухнята и искам да включа и балкона към нея идеята ми е изидам балкона с итонг 12.5см. отвън изолация от фибран 5см а от вътре смятам да залепя гипсокартон направо върхо итонга за да си спестя шпакловането. Смятам да махна прозореца и вратата но да не махам зъбчето мисля да го ползвам за барплот. между балкона и кухнята има има разлика в нивата на пода балкона е с около 5-6см по на ниско от ниво на кухнята каква изолация да сложа на пода за да не се прави толкова дебела замаска .Другото което искам да попитам трябва ли да се укрепва балкона и ако трябва как да го направя на 4 етаж съм блока е панелен над нас балкона е направен по сащия начин по който и аз искам да направя,а под нас балкоба е остаклен с винкели
Тани - модератор
Според мен тази изолация няма да ти е достатъчна! По-добре си сложи и вата под картона! За да не губиш от широчината на терасата намали от дебелината на тухлите .Няма смисъл да са толкова дебели.Така хем ще олекне конструкцията, хем ще е много по-додра топло и шумоизолацията , хем ще си спестиш проблема с мухъла! Фибран може да сложиш на пода на терасата за да е по-тънка замазката, е и за топлоизолация. Не забравяй да топлоизолираш и тавана на терасата по някакъв начин!
Ivailo - помощник
правилно съм се насочил така ли?
а каква да беде дебелината на итонга ако я намаля няма ли да стане много слаба стената сега е с амитано стакло мисля да го махна и да оставя металното скеле и да зидам с итонг
Тани - модератор
След като ще има и скеле , няма да е проблем и 7,5 см да ползваш. Питай обаче този , който ще ти поставя дограмата какви са му изискванията! Стената ще се стабилизира допълнителни и от конструкцията и гипскартона!
Ivailo - помощник
като идея това което ми предлагаш Тани ми допада повече. За дограмата ще попитам какви ще се им изискванията за дебелината на стената. И все пак трябва ли да го окрепвявам тук в форума четох че ставало с някакви шини. може ли да обесните малко по подробно.Размерите на балкона са 1x3м. На балкона мисля да изкараме кухненсма печка от едната страна ,а от другата някакво шкафче.
Последна промяна от Ivailo на пет апр 13, 2007 8:59 pm, променено общо 3 пъти.
Тани - модератор
Да укрепвате кое? Ако става въпрос за балкона , няма нужда да го укрепвате , ако не го разширявате допълнително!
Ivailo - помощник
няма да го разширявам то няма и на къде а размерите са 3м дължина 1м ширина. за укрепване питам защото като се изидат стените,направи се замаската на пода няма ли да натежи много затова питам.
velsi - Почетен майстор
Някъде в друг форум някой беше казал, че такава бетонна плоча има товароносимост от порядъка на 500 кг/кв.м. В този итонг и замазка няма да го натовариш толкова. Колкото до дограмата, ако е обикновена ширината на касата е 6 см и малко повече, ако е 5-камерна.
Ivailo - помощник
днес питах за дограмата и ми казаха че 6.5см ширина обясних им за какво става на въпрос и ми казаха че дебелината на стената е хубаво да е поне 10см. така че си мисля да го направя по с итонг 12.5см
Тани - модератор
Ето затова ти казах да питаш тях :-D
  • 1
  • 2

Тема "Разширяване на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: