Мечтата на всяка домакиня
radius написа:
Наистина си идеалния съсед.
Комина е обща част и като цяло, твоя проблем е проблем на етажната собственост. Естествено, докато не протече при всички, всеки ще си прави оглушки. Затова сложи първата снимка долу на входа и поискай от домоуправителя събрание по случая. При отказ или отхвърляне на предложението за цялостен ремонт, затапи комина. Не си длъжен да им събираш катраните.
Домоуправителят си продаде апартамента и си отиде на село. Сега нямаме такъв. Аз се водя само финансов ревизьор, но ако реша, сам ще направя събрание. Всички по-скоро са единодушни този комин в кухнята да не се ползва, но само този идиот от 2рия етаж каза, че няма да се откаже от него. За цялостна подмяна няма да се навият, а само да се постегне малко самия покрив и то с минимални средства. Мен това не ме устройва да карам хора за без пари да правят нещо или сам да мажа и облицовам, затова искам да направя всичко възможно този теч да спре само при мен, а другите да се оправят на по-късен етап. Ще дам колкото трябва пари за подмяна и облицоване вкъщи, но като си направя кухнята да не мисля няколко години за нея, а да обърна внимание на правенето на деца :D
Draganov - специалист
Проблема е неприятен.Освен чернилката,има и неприятна смрад.Аз съм в къща и сам си предизвиквам такива петна.Шпакловах с теракол,сатенгипс и отгоре 2-3 пласта блажна боя.3-4 години не е избивала чернилка.
Вместо да къртиш и да се вкарваш в големи разходи,облепи целия комин с 2-3 см.стиропор - мрежа и шпакловка.През стиропора катрана не може да избие,а и топлоизолация ще си направиш.Същото става и с гипсокартон,но за него не съм сигурен,дали след време няма да се напои и да избие катрана.
Не зная дали със стиропор наистина няма да избие отново, а колкото до гипскартона - имало някакъв влагоустойчив за тази цел. Отделно може и около него да се изгради с по-малки блокчета. Чудя се дали да го събарям и градя наново или направо да изоличам яко като се постопли.
Проблема е, че петната започват да се увеличават и по самия таван. На тази снимка, където има малко на тавана, сега на същото място е почти плътно кафяво. Аз и без това смятам да слагам окачен таван с конструкция, вата и гипскартон, но преди това може би трябва и самия таван около комина да се обработи с някакви специални замазки.
adler22 - специалист
Аз не съм голям специалист, ама все пак. Нали това е кухня, демек този комин е направен човек да си включи там аспиратора, а не печката с дърва. Имам приятел, които има подобен проблем , негов съсед си сложил печка в кухнята и другите съседи като си пуснат аспитаторите става един димилник та знае ли се . Хем дими яко, хем смърди на пушек, та на общо събрание го накараха да си премести печката в някоя друга стая , и там да си вкара буриите в предназначените за цела комини
Draganov - специалист
Ако другите ти съседи под и над теб нямат подобен проблем,почти е сигурно,че има проникване на вода (макар и малко) от горния етаж,която разтваря катрана от комина и той избива.
Виж това http://www.isomat.bg/%D0%A5%D0%B8%D0%B4 ... a.tpl.html ,с него съм изолирал воден резервоар,маже се с четка,прилича на теракол,но е по-финно и лъскаво.Скъпичко е,но опаковка от 5 кг мисля,че ще ти стигне да намажеш комина с 2-3 ръце.
След това може да си направиш изолацията с гипскартон.
П.С. Аквамата се маже върху цимент,не знам как се държи върху теракол,а върху гипсова шпакловка мисля че не е добре да се полага.
Благодаря за последното предложение да се използва isomat aquamat. Не съм запознат с новите материали, а този продукт има доста полезни свойства, които е възможно да свършат добра работа, но докато не се пробва, няма как да се разбере. Сега ако го намажа (като преди това изтържа гипса), няма да има време да засъхне, тъй като веднага ще си направи пролука катранения теч. Трябва да не се ползва комина поне 1-2 дни май, за съжаление.
genata6 - специалист
После сподели как е станал !
kireto1 - специалист
Здравейте и Честита Коледа на всички

За два дена отсъствие възникна следния проблем.Живея в 8 етажен панелен блок.В хола (когато правих ремонта ) реших да махна комина понеже съм на първия етаж а и никой тогава не го ползваше.
Съборих го запуших дупките с парче итонг и го измазах с циментова шпакловка.Върху него направих окачен таван.Това става през 2009г.През 2010 на 4 ет.започнаха да ползват комина И сега саждите избиха през картона.
Ако отворя там картона ,по какъв начин мога да го запуша така че да не избие втори път?

Прикачен файл

SAM_0415 copy.jpg така стоеше комина

Прикачен файл

SAM_0415.JPG
така е без комин
SAM_0415.JPG (55.65 KиБ) Видяна 6471 пъти

Прикачен файл

SAM_0417.JPG
в близък план
SAM_0417.JPG (27.51 KиБ) Видяна 6471 пъти
tysonlkr - специалист
Независимо, че си на първи етаж и под теб няма кой да пали, ти си нарушил конструкцията на комина. [-X В мазето има разположена част от комина която се използва за почистването му. Ти си разрушил тази връзка. Не си мислете че комина е само това нагоре. Не ми се мисли как ще се чисти комина след твоята интервенция. Комина няма как да се почисти. Не се чуди някой ден ако в стаята ти влезе някой топуз
Чернилката която ти е излязла на тавана би трябвало да е в мазето, но няма как да стигне до там.
Сега си ядете това което сте си надробили преди време.

П.П. Дано не е прозвучало грубо, нямам за цел да се заяждам :roll:
kireto1 - специалист
Тази интервенция е бях направил защото никой не го ползваше.
Но времената се промениха и хората започнаха да си го ползват.И аз сега да го изграждам на ново ли?

Тема "Мога ли да съборя комин на панелка и да го изградя наново?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: