Мечтата на всяка домакиня
cholev - майстор
Предимства и недостатъци на силикона и полиуретана?
blagoispasov - специалист
Предимствата им са, че и двете ще ти свършат работа.

Полиуретановите лепила са по-силни, а май са и по-трайни, като разбира се са и по-скъпи.
Последна промяна от blagoispasov на пон авг 20, 2018 6:12 pm, променено общо 1 път.
ZEDYCUS - майстор
Ako някога мислиш да сменяш(изхвърляш) целия плот барабар с мивката, слагай полиуретан. Ако мислиш при следващата смяна на плота да си ползваш същата мивка ползвай силикона. :-D

Изолират еднакво, здравината на залепване е различна в полза на полиуретана.
chapara - майстор
Е хайде сега, като се поставя с полиуретан не се плеска душмански. Пуска се един тигел, който после се реже с макетен нож при демонтаж :wink: Ако не се ползват скоби силикона след време изпуска :idea:
ZEDYCUS - майстор
Чапар не може на метална мивка да пуснеш един тигел с макетния нож, ако е направено както трябва фуга няма. А полиуретана държи толкова яко, че не можеш я надигна. Местих преди години кухнята на брадчедка ми от къща на друго място. Не можах да разлепя лепено със полиуретан. При монтажа в квартирата след това ползвах силикон, на последното местене тази събота и неделя(окончателно, купиха апартамент- да им е по вода дето се вика) мивката я разлепих съвсем нормално и безпроблемно. :-D
chapara - майстор
:-D Няма нещо дет да не може, мушкаш една шпакла с усилие, остра, полиуретана се ратегля и режеш, местиш шпаклата , режеш и така :wink: . Най - добре си е с уплътнение и скоби :roll:
ZEDYCUS - майстор
А може може, да изкривиш мивката може, те щото са много от дебела ламарина. Пък ако са стъклопласт(керамика) най много да я строшиш. С полиуретан вече лепя само за мене, дето знам че няма да пипам там повече. :-D
lov - майстор
И аз съм за полиуретана. Всъщност в последно време за такива отговорни злепвания и уплътнение ако цвета не е проблем го предпочитам. А щом плота не е камък по доброто е технически канап /ТЕЛ/ :lol: и видия в плота от колкото тези измислени скоби. Затискаш мивката с няколко големи туби с вода и привързваш с телта.
ZEDYCUS - майстор
Ако има достъп, най лесно е така. :partyman:
Изображение

Тема "Скоби за закрепване на мивка алпака." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: