• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
BAT_GOIKO - специалист
Здравейте,

монтирах горните шкафчета в кухнята без да ги захващам едно за друго (само със стяги) и е наред абсорбатора.
Помещението е 11 м2 височина 2,6м. Като съм се насочил към следните модели:
Абсорбатор Teka CNL1-2002 Инокс - цена 250.00 лв
Аспиратор Faber Flexa Hip 60X (инокс) - цена 179.00 лв
Ariston AH 62T (инокс) - цена 260.00 лв

Моля да споделите опит и препоръки от Вашия опит:

Предаварително Благодаря.

Поздрави
BAT_GOIKO
joroantonov - специалист
Вземай Фабера без да се замисляш.
maroka - специалист
Бат Гойко :)

Вземи си най-мощният, аспиратора е гадно животно: шуми, не поглъща достатъчно и доста се цапа :)
Така че...провери кубатурата на всичките... и няма да сбъркаш :)

И като говорим за кубатура...провери Bosch-Siemens. Малко по-обемни са, но определено тези животни смучат здраво и са доста тихи...факт, който ще ти носи спокойствие с години :)
VLADO66 - майстор
Аз имах Фабер тип камина,турбина,инокс и т.н. но явно комина не ми то хареса щото произвеждаше повече шум отколкото работа.След няколко години мъки го демонтирах и сложих този http://www.technopolis.bg/b2c/details/7 ... G-SF-620-W /с метални филтри/ и е значително по-добре,явно двата вентилатора по-добре се справят.На мястото на камината сложих 3 етажерки като въздуховода преди това го облякох с иноксов полукръг.
shadowman - майстор
Аз бих предложил този, за цената си е много добър и значително тих.

Изображение
dokobg - специалист
Имам приятел който се занимава с мебели, кухни и др. такива от ПДЧ от доста дълго време. На мен ми BOSCH DHI-645H ( http://www.technopolis.bg/b2c/details/7 ... H-DHI-645H ). Доста съм доволен от него, а и преди известно време ходих в тях, той е със същият аспиратор. Ако ще даваш 260лв. да ТЕКА или Фабер по-добре събери още малко парички и си вземи по-хубав.
milev5 - специалист
Да повдигна малко темата .
Трябва ми абсорбатор, но когато си сметнах всекидневната ми стана лошо .
5,5х5,5х2,4х10 = 726 m3/h .

Ще отвежда парите от газова печка, която ще е поставена в ъгъла на стаята .
Хвърлил сам око на FABER RAY XV60 ,но той 450 m3/h .
FABER TRATTO EG8 е 700 m3/h, но цената му е умопомпрачаваща 550лв .
Като прибавим и тръбопровода + декоративната ламарина, за да скрия въздуховода ще ми стъпи на 600 лв .

450 кубиковият няма ли да ми върши работа при положение, че печката е в ъгъла ?
fionna - напреднал
Ние сме на Тека и съм изключително доволна. Цената беше 160 лв. :mrgreen:
radius - майстор
Не забравяйте, че тези кубици , които изкарвате през отдушника, трябва да влязат отнякъде. Дали е 600 или 6000 кубика все там, като в стаята влизат 50 куб. час. По-мощния ще е по-тих обаче, защото би работил на по-ниска степен.
  • 1
  • 2

Тема "Какъв Абсорбатор да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: