Мечтата на всяка домакиня
vk - специалист
Моля, който има монтиран да каже удачни ли са тези малки бойлери под мивката (има ги и за над мивката) с капацитет 10-15-30 литра, за кухненски нужди, миене на чинии и други подобни.
От гледна точка ефективност, бързина, нисък разход.
За ситуации в които няма централна топла вода, когато големия бойлер е в другия край на къщата и носенето на топла вода е неудобно до кухнята.

Прикачен файл

Ariston_TiShape.JPG
Ariston_TiShape.JPG (58.43 KиБ) Видяна 8278 пъти
Dzver - специалист
ползвам 10л на дипломат и съм много доволен.. другия ми бойлер е на 50 метра от кухненския смесител..
пускаш и имаш веднага топла вода..
SoWhat - специалист
Ползвам проточен на Стибел Елтрон вече 6-та година. И за къпане. 8 кW. 450 лв. Трябва отделен кабел и бушон. Без грешка.
Тези с малките капацитети стават. Но само за кухненски нужди.
mrdds - специалист
Ползвал съм такъв в едно жилище и те уверявам,че за домакински нужди е перфектен.Особено когато сте малко хора и трябва да измиеш 4 чинии и 2 чаши.Дори и да го изпразниш бързо целия стопля водата за 3-5 мин.А той си има регулатор и като пуснеш водата той си се включва и до някъде компенсира загубената топла вода.Като се замисля май никога не ми се е случвало да го чакам да стопли.
Много по-удачен е от проточния защото го включваш в обикновен контакт и няма да се притесняваш,че го стопи защото е 2 киловата.
shadowman - майстор
В нас съм с по-стара версия на този бойлер, някъде 7-8 години и за ся нищо му няма.
nelim - специалист
Над година вкъщи с жената сме с 10л бойлер на дипломат, даже се къпем с него :)

Верно си е зор за къпане, ама стопля доста бързо, лятото е ОК, зимата не става.

Ама докато трае ремонта е така, сега вече правим кухнята и ще го местя там пък за банята ще вземем голям и ще заживеем като белите хора :)

Та идеята ми е че щом за това с зор е ставало, за миене на чинии ще е повече от перфектен :)
shotik - майстор
Преди 15 г в апартамехта имах немски бойлер за кухня ,5 литра,за малки неща и малко хора е добър,слабо е количеството вода,ограничено от бленда,за да може да се загрява водата,но се свиква.
Лошото е с големия бойлер,защото водата зстояваше и пожълтяваше,от самия водопровод идва тази мърсотия,която с времето се събираше в големия бойлер.
При ремонт на жилището оставих само големия бойлер.

В къща ползвам проточен на варненска фирма ,който е с две степени на нагряване и е като проточен за баня,но аз го ползвам на мивка на една степен,вече 7 г. нямам проблем с него.

Мисля си ,че трябва да се предвиди за какво и колко интензивно ще се ползва и да имаш късмет да е добра изработка.
Аз съм със проточен, но проблема при него е че е 8 киловата итряабва да се изкара на отделен бушон иначе върши много добра работа :)
Нормално е това те са много мощни!

Тема "Малък бойлер под мивката 15 л-ефективно ли е ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: