Мечтата на всяка домакиня
Ето така изглеждат каналите, а това са уплътнителните гумички, които не вършат много работа... като на снимката маркуча за мръсната вода е сложен без гумичката

Прикачен файл

IMG_20160504_213919.jpg

Прикачен файл

IMG_20160504_211731.jpg
kozl - майстор
И в трите извода на канала има уплътнители. На сифона ползвайте накрайника за ф50 и директно в извода от канала.
Белия уплътнител е много мек и мисля, че няма да уплътни добре по външния диаметър. Тези черните може да станат за маркучите, ако маркучите влизат трудно в отворите им. Освен това аз махам уплътнението на муфата на РVC извода на канала и там точно влизат две от ребрата на черните уплътнители. А самия уплътнител влиза до упор в широката му част. Може да се ползва Веро за по лесно наместване.
Но напоследък се продават такива фасонни части за PVС тръби на които уплътнителите са впресовани и не могат да се изваждат.
Тогава по-добре е да се ползва парче тръба ф50 белия уплътнител в парчето. Маркучите ще трябва да се закачат, за да не натоварват със собствената си тежест уплътнението. Бялото е меко и вероятно ще се деформира и не сигурно, че деформирано ще уплътнява.
Съвет:
Ако се ползват щуцерите на сифона за мивката неизползваните канални изводи се затапват с 2 броя PVC тапи Ф50. Първо се монтира сифона и се изпробва с пълни мивки и едновременно източване до ефект никакви пропуски. След това се сварзват маркучите към щуцерите на сифона. За сигурност аз дабавям и скоба за водно съединение. С един сифон се мъчих половин ден сглобяване/разглобяване докато постигна нкапища сглобка :shock:
На снимката с маркуча се вифда, че това е гофриран маркуч. Той трябва да завършва с еластична част на тръбата. Ако тази част е отрязана уплътняването към щуцера е мъка. По дабре е такъв маркуч да се свърже към изводите от канала.
Благодаря за отговора. Ще се мъчим и ние :)
jekasus - майстор
"Велик майстор" е правил това нещо... два разклонитела на 87гр и едно коляно...
Ако е още на мазилка, бих го изкъртил и един - два сладура - http://www.romstal.bg/сифон-за-пералня- ... 38289.html

Тема "свързване на сифон кухня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: