Мечтата на всяка домакиня
elby - специалист
Нещо се обърках ... Поправете ме , ако греша.

Плот - 60см, отпред се оставят около 4см , чело+вратичка.
Отзад трябва да се оставят коло 5см за охлаждане на фурната , т.е. дълбочината е 60-4-5=51см най-много.Това за дъното , на което лежи фурната и съответно чекмеджето, което е под нея.
Светъл отвор - 56,5см широчина и 59,5см височина.
Страниците може да са си на 56 или 54, колкото са на останалите шкафове.

И предполагам отгоре в задната страна може да се сложи едно напречно на 7см, през което шкафа да се закрепи за плота.

Цокъл - 10см.
Здравейте!
А какво се прави ако отворите за закрепнане на фурната са като при мен на 57.5см един от друг (центровете им), а самите страници са 58.5см (центровете им)? С летва ако е те ще се завинтят кажи речи точно между страницата и летвата. Дали това няма направи закрепването нестабилно? Шкафа си е стандартен от Практикер, 60.2см-60.3см реално. Завиване под ъгъл на винтовите за да са в страниците не ми се струва добра идея. Друга възможност е да се скасят дъските и спъващата летва горе с5-6мм на страна, но винта за минификс ще трябва да е по-къс, а не знам дали има такава. Страно е, че спъваящата летва еи вертикална, а поне при мен това не позволява да се пъхне фурната до края. Опира леко ръбът и, а и кутията където е кабела е доста високо и и назад и няма да мине. Това е при фурна 62л, а плоскостите на страниците и останалото е 16мм. Май ако е точно 60см или по-малко и са по 18мм плоскостите ще е безпроблем.
miliad - майстор
И какъв е проблема с винтове под ъгъл?!
На това дето викаш спъваща летва ако не е нещо свързано с дизайна на шкафа, просто не го слагай. И си виж схемата на фурната какъв монтажен отвор и е необходим. 564мм ширина, на 595 или 600мм висичина обикновенно.
нед окт 13, 2019 3:55 pmmiliad написа:
И какъв е проблема с винтове под ъгъл?!
На това дето викаш спъваща летва ако не е нещо свързано с дизайна на шкафа, просто не го слагай. И си виж схемата на фурната какъв монтажен отвор и е необходим. 564мм ширина, на 595 или 600мм висичина обикновенно.
Винта няма да влезне като начало целият и от там ще влиза влага ако може да се затвори първо вратичката. 560мм го дават, а тази летва е да не се разклечва шкафа ако може така да се нарече. Все пак то са две страници и тази летва ако не броим шкафа от долу с височина от 56мм. :rolleyes:
Изображение
miliad - майстор
Винта няма да влезне като начало целият и от там ще влиза влага ако може да се затвори първо вратичката
Както казва един екранен образ: "Това са някакви лин4но ваши извращения".
На много модели фурни тези винтове са фабри4но подведени с наклон встрани. Винтове се предлагат всякакви видове и размери.
И в крайна сметка между летвата и тавана на шкаф4ето от долу колко ти е разстоанието?
нед окт 13, 2019 7:08 pmmiliad написа:
Винта няма да влезне като начало целият и от там ще влиза влага ако може да се затвори първо вратичката
Както казва един екранен образ: "Това са някакви лин4но ваши извращения".
На много модели фурни тези винтове са фабри4но подведени с наклон встрани. Винтове се предлагат всякакви видове и размери.
И в крайна сметка между летвата и тавана на шкаф4ето от долу колко ти е разстоанието?
Не са подведени на страни, но има гуми за оплътнение. Мястото за фурна е 60см височина с летвата (точно като на снимката), а иначе при хоризонтално поставена летва между нея фурната е 3.5см ако меря правилно. Място би трябвало да е достатъчно за вентилация. Няма да има плот отгоре.
miliad - майстор
Махай я летвата. Не ти трябва. Ясно е посочено 600мм светъл отвор.
пон окт 14, 2019 2:34 pmmiliad написа:
Махай я летвата. Не ти трябва. Ясно е посочено 600мм светъл отвор.
А сега си стана (за отворите). Е, не е идеално, но явно стана. Нещо замириса на изгоряло обаче при първо пускане. :| Пише 30 мин на 250г, нищо не пише да слагане на нещо, но аз взех, че сложих празна тавичка на средно положение. Може да са попаднали топчета от стериопора макар, че внимавах и добре я чистих. Летвичката не мисля, че пречи, но трябва да е вертикална, че се разклечват страниците. Само плот ми трябва, че много ме зорят тези. За 130см трябва да платя за 200см. :rolleyes: Много страна история е с плота. На снимки в описанието пише поне 28мм, а в книжката 38мм. :mrgreen: Шах и мат.
Svezar - специалист
пон окт 14, 2019 1:39 pmcharmedssss написа:
Не са подведени на страни, но има гуми за оплътнение. Мястото за фурна е 60см височина с летвата (точно като на снимката), а иначе при хоризонтално поставена летва между нея фурната е 3.5см ако меря правилно. Място би трябвало да е достатъчно за вентилация. Няма да има плот отгоре.
На фурната не и трябва място за вентилация отгоре,тя си изкарва топлия въздух през отворите над вратичката ! А да мирише гадно при първото включване е напълно нормално докато "обгорят" новите ламарини и други нагряващи се части ! И за първи път чувам за фурна на която отворите за закрепване към шкафа имат някакво отношение към уплътняването на вратичката !
чет окт 17, 2019 11:42 pmSvezar написа:
На фурната не и трябва място за вентилация отгоре,тя си изкарва топлия въздух през отворите над вратичката ! А да мирише гадно при първото включване е напълно нормално докато "обгорят" новите ламарини и други нагряващи се части ! И за първи път чувам за фурна на която отворите за закрепване към шкафа имат някакво отношение към уплътняването на вратичката !
От горе през този отвор излиза студен въздух. Поне при работа 30мин на максимум. Още не съм пекнал нещо, че бях заен с покупкая на плота и доскглобяване на шкафовете, а и още мисля какво да направя първо.

ПП:
Имах предвид, че ако не са достатъчно навите добре може да пречат за доброто затворяне. Все пак за първи път купувам фурна. :-D

Тема "Размери за шкаф за вграждане на фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: