• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
viliando - помощник
Здравейте малки и големи майстори,започвам ремонт на кухнята изхвърлям всичко и всичко наново :)
Въпросът ми е следния, понеже удобно място в апартамента пералнята е разположена в кухнята и сега искам да я разположа зад вратата но възможно ли е тръбата за мръсна вода да мине под вратата и да стигне до канала на мифката?
Прикачен файл:
peralnq.jpg
peralnq.jpg (77.02 KиБ) Видяна 2987 пъти
с червено съм маркирал пътя който трябва да измине тръбата :)
Моля за малко помощ

P.S. Ако беше нещо свързано с тока да се оправя ама с водата нещо съм скаран.
VLADO66 - майстор
Язък ти за рисунката-няма да стане.
ulieliadi - специалист
И защо да не стане?
Пуска чиста вода и тръба ПП за мръсната под вратата, която отива в сифона на мивката :roll:
VLADO66 - майстор
С полипропиленов удължител може и да стане въпреки че съм скептичен за живота на помпата и дали ще бута безпрепятствено водата.А има и още нещо-в тръбата винаги ще има мръсна вода която ще утаява и постепенно утайката ще я запуши .
viliando - помощник
Мерси за мненията, а дали е възможно при сгъвката да се сложи втора помпа може би от счупена пералня ?
8180 - майстор
По спомени, в инструкцията на моята пералня имаше картинка колко високо (30-50см ??) от пода ТРЯБВА да се заусти изходящата тръба. Хич не съм се замислял защо, а може и да е било не повече от... Влизах в нормата.
Излиза, че моята може да се върже така.
al4o - специалист
А дължината на трасето брои ли се.Така и така ще копаеш под вратата,не може ли да се заустиш към наи ниската точка :?П.П. Имам впредвид зад мивката.
Последна промяна от al4o на ср фев 05, 2014 7:23 am, променено общо 1 път.
pipilica - майстор
Може да монтираш пералнята там, но канала го свържи някъде на пода зад мивката, а зад пералнята го вдигни според упътването на машината.
chapara - майстор
pipilica написа:
Може да монтираш пералнята там, но канала го свържи някъде на пода зад мивката, а зад пералнята го вдигни според упътването на машината.
+1 :wink:
bigdragon - майстор
Ето го моето решение с три колена и тръба PPR Ф32:

Прикачен файл

peralnq.jpg
peralnq.jpg (28.28 KиБ) Видяна 2876 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Възможно ли е да се разположи пералнята там ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: