• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
dobrev3 - помощник
Здравейте, обзавеждаме кухня и се колебаем за вградена фурна , плот(котлони) и абсорбатор. Спряхме се първоначално на ТЕКА да поръчаме всичко от там но се отказахме понеже не сме от София а само там имат представител и сервиз пък и при доставката ако има някаква повреда след това следва ходене по мъките връщане на уреди и т.н. Разгледахме в Технополис и си харесахме на Електролукс уреди но се чудим между тях или нещо на Горене . Кашата е голяма и моля за отзиви за марки и впечатления за тях ако някой вече ги е изпробвал. За абсорбатора все пак сигурно ще го поръчаме от ТЕКА.
MamaMy - майстор
Мое лично мнение, че на Горение много им падна качеството напоследък. Имам тяхна фризерна камера която е бетон, но е на 20 години. Приятели имат други техни уреди от преди, много бяха здрави. Сега пак на приятели трети уред от тая марка дефектира и идва при мен за ремонт. Ако му е първия след гаранцията, как да е. Но той в гаранция го правиха 2 пъти. Преди месец пък пералня от магазина протече на първо пускане. Проблема се оказа в не напаснат преден капак. На всичкото отгоре хората искаха Самсунг, но аз ги убедих за Горение. Никога повече. :sad:
lokes - напреднал
Тъй като явно ще се ползват ,а не само за красота , си ги подберете да са ви практични.
За едни Горенето са тесни вътре и големи тави не влизат, за други пък са идеални.
Средния клас електроуреди са на близко ниво, колкото и да го мислиш божа работа , а всички вършат почти еднаква работа, ползваме на Wirlpool за 400 лв и за нас е перфектна, а ако имах възможност бих взел някоя немска и грозна (изобщо не са евтини) Bosch или Siemens.
Определено AEG(Electrolux), BOSCH, Mielle, Siemens .
joroantonov - специалист
Не взимай Бош и Горение всички други са "един дол дренки", с изключение на Миле което е на съответната цена. Наскоро се разочаровах и от немското качество на Куперсбух.
colyo - специалист
Аз си взех Електролукс и за сега нямам забележки. Трето жилище сменям и все нови уреди купувам, вградени и свободно стоящи, все Електролукс и до сега не съм имал проблеми. Гледай да имат полезни шукарии и да са с достатъчен обем фурните. Таймерите си ги ползваме редовно, фурната почти винаги е на вентилатор и ако има деца, да е с двойно стъкло. Относно аспиратора, изберете модел с дебит над 450-500м3 на час, по-малките са чиста имитация.
Останалото е въпрос на вкус и предпочитания - разликата между марките е почти никаква.........каквото и да вземе човек, все е грешка:))
ПП: Така изглежда на "живо", но най-важно е да има какво да се слага на и в печката.
Прикачен файл:
WP_000629-2.jpg
dobrev3 - помощник
Здравейте, благодаря ви за отговорите, които ми дадохте понеже се бяхме насочили към някои уреди на Горение но ги отписахме изцяло от списъка и за в бъдеще. Като цяло исках мнения за Електролукс и съм много доволен от коментарите ви. Те ще са. colyo много ми хареса как сте си го направили, супер е :)
adler22 - специалист
Ако не бързаш много със закупуването, може да се възползваш от промоциите на ТМ, които правят около Великден. Аз така преди 2 год се сдобих с фурна АЕГ намалена с около 40%( беше около 1200 лв) и котлони Електролукс, а мин. година сестрата на жена ми , също си закупиха много изгодни уреди. Електролукс мисля, че принадлежи вече на АЕГ. За аспирато се доверих на Фабер, защото кога избирах,четох някаде че Тека били доста шумни, обаче нямам преки наблюдение над тях.
shadowman - майстор
Аз бих погледнал и сервиза, няколко вносители имат мобилни сервизи и докато са в гаранция уредите ходят на място.
Здравейте ! Предстои ни обзавежда на кухня ! Искаме всички уреди да са вградени и затова се спряхме на марката Тека ( фурна, плот, съдомиялна, хладилник, абсорбатор). Ако някой има наблюдение върху марката или е доволен от други ел. уреди, ще съм благодарна да сподели мнение и опит . :)
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за домакински електроуреди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: