Мечтата на всяка домакиня
toni_g79 - специалист
Здравейте,кога най-рано могат да се слагат плочки след замазка (пясък и цимент),с дебелина в единият край към 1см и 7-8см в най-дебелата му част :? В смисъл знам,че най-добре е да е напълно изсъхнала,но дали ще е голям проблем ако не е .Малко съм притиснат от времето :cry:
Чаро - Акълия
Веднага.
Няма проблем от гледна точка на залепването, дори е по-добре.
Проблема е с влагата, но изобщо не се притеснявай!
$64EN - специалист
Чаро написа:
Веднага.
Няма проблем от гледна точка на залепването, дори е по-добре.
Проблема е с влагата, но изобщо не се притеснявай!
:!: :shock: :shock: :shock: :arrow: http://www.hygrooptima.com/drying.html :idea:
jekasus - майстор
$64EN написа:
:!: :shock: :shock: :shock: :arrow: http://www.hygrooptima.com/drying.html :idea:
Едно време как са лепили плочки? а и камъка още :wink: :?:
tanosliven - специалист
Първо минималната дебелина на замаската е 5см и ,незнам как ще залепнат плочките върху 1см освен ако не е от готовата самонивелираща се!
Ако не си направил изолация преди замазката вземи си един влагомера за 5-6лв и провери кога е е изсъхнала -тогава лепи.В противен влагата ще избие по стените.
Бат Иво - специалист
Минималната дебелина на замазка е 3см.
Сместа е 3/1 промит речен пясък към цимент .
След 32 часа можеш да лепиш без никакви притеснения !
tanosliven - специалист
Бат Иво написа:
Минималната дебелина на замазка е 3см.
Сместа е 3/1 промит речен пясък към цимент .
След 32 часа можеш да лепиш без никакви притеснения !
Те дрехите на простора не изсъхват толкова бързо,каде ще отиде тази влага /вода която си сложил в сместа за да я разбъркаш?
Chefo77 - майстор
Някой беше казал, че за свързването на компонентите в замазката е необходима една седмица, преди да се се премине към изкуствено осушаване ... Дали може да се запечатва с плочка преди този период?
Чаро - Акълия
tanosliven написа:

Те дрехите на простора не изсъхват толкова бързо,каде ще отиде тази влага /вода която си сложил в сместа за да я разбъркаш?
Къде ходи водата от лепилото, с което лепиш плочките? :?
Ако майстора си знае работата :idea: , надявам се е така, предвид замазката с дебелина 1см, трябва да я е положил както си трябва. В лепилото за плочки има повече вода от колкото в замазката, ако ги отнесеш до обем.
А дебелината - няма проблем и 1 см да е замазката, стига да знаеш как. :wink:
Иначе ще ги ринеш с лопатата. Особено ако подложиш някоя розовка водица от всеизвестната и всепризната марка под, над и около замазката :-D
Все пак става дума за изравнителна замазка- пълнеж, не за бетон.

Таа, как се лепят плочки така, че да не се запечата водата от лепилото под тях? :?
toni_g79 - специалист
Майстора съм си аз,то и клиента съм си аз :lol: ,вече налепих плочките,да става каквото ще.Няма да запълвам фугите,дано успее да поизсъхне от там.Замазката така дойде,понеже плочките ще продължават в коридор и нивото се изравни точно.И представа нямах за изискванетио дебелината на замазката.Ами в друг подобен случай с какво друго може да се изравни пода при такава денивелация :? .Замазката я правих 1 към 2 цимент пясък.Ако се разлепи след време ще наливам ц200 :lol: Благодаря на всички за съветите

Тема "Замазка на под,плочки след колко време?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: