Мечтата на всяка домакиня
strelec - специалист
Здравейте!
Идва ред за преустройство (ремонт) на кухнята и ви моля за идеи.
Апартамента е панел. Това са размерите:
http://spusak.snimka.bg/architecture/kuhnya.813581
В Мокрото в дясно до вратата е поставена пералня с горно отваряне. Мисля да вземам съдомиялна, която на този етап да поставя между пералнята и тръбата за вентилация. В момента има на промоция Индезит за 470 лв., но се замислям дали не е по удачно да взема Уирпул 6-то чувство за вграждане с переспектива за вграждане в предстоящите кухненски шкафове.
Моля за вашите съвети, защото се двуомя така ли да остане кухнята, или да приобщя мокрото (килера) към кухнята, като преместя вратата на кухнята в дясно и премахна лявата и долната стена на мокрото? Идеята ми на този етап е да има кухненски шкафове на стената с телевизора (широк 1,10м., който ще остане в ниша образувана от горните шкафчета) и дясната стена.
Имаме и хладилнил, който е комбиниран с фризер, но не е за вграждане.
Кухненския ъгъл е в ляво до прозореца и на долната стена.
Моля за вашите практични идеи за реализиране на помещението и разпределението на компонентите.

Днес след дълго умуване взехме ето тази:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/6 ... N-66N097EU
Очаквам вашите съвети и напътствия, особено тези от вас, които имат опит със специализирани прогрограми.
strelec - специалист
Явно никой не се занимава в тази насока на направи си сам ...
Krelion - специалист
Разположението от ляво на дясно:Хладилник,плот,мивка,работен плот,котлони/фурна/.Има толкова теми за кухня....
strelec - специалист
Привет!
Да, стандартното разпределение е ясно, но пти нас е частен случай!
Започвайки от ляво на дясно имаме газов котел, под него колекторна кутия с ширина 13 см. От нея ще започват мебелировките с вратичка на 50 см. за ревизия на колекторната кутия и гараж на прахосмукачката :) . От нея започват шкаф на 70 см. с чекмеджета за прибори и шкаф на 50 см. Над ТВ 2 шкафчета по 70 см.
Това е уточнено. От тук нататък е голямата дилема за дясната стена - дали да е този вариант:
http://spusak.snimka.bg/architecture/ku ... 1.33071671
с поставяне на хладилника в мокрото,
или след съдомиялната да се "вгради" хладилника със стена в дясно, шкафчета над него и завършване с високо гардеробче скосено на 45* до вратата на кухнята:
http://spusak.snimka.bg/architecture/ku ... 1.33071673.
Има и трети вариант, който е по-сложен за реализация. Премахване на 2-те стени на мокрото. Поставяне на хладилника до стената в дясно на мокрото. До него пералнята (тя е с горно отваряне) която ще е закрита от вратичка започваща от стената и стигаща до хладилника. В ляво от нея започва плота и шкаф на 80 см. До него на ъгъла съдомиялната и след това мивката:
http://spusak.snimka.bg/architecture/ku ... 1.33071675
Малко дълго стана, но моля знаещите и можещи за съвети и обосновани мнения.
Благодаря!
tanosliven - специалист
В кухнята Всичко трябва да е максимално близко едно до друго за да ти е кеф да готвиш и да не се измаря този който готви .
Машина за чинии -максимално близко до мивката.
Хладилник близко до работния плот и под него вградена фурна и над нея котлоните .
Аз бих препоръчал малко по-високи шкафове от стандарта за да има повече въздух в тях
И ако е възможно цяла мивка -едно корито .От както я сложих жената ме обича повече :-D
strelec - специалист
Да, колега. Прав си, но в схемата с подредбата на 2 вариянт с вграден хладилник ми се струва, че плота с мивка ще стане като ниша. Самия хладилник ще стърчи в средата на стаята като остров...
Мивката задължително ще е по-големичка 600 + .
desem - специалист
Това със стандартноот разпределение е ясно, но аз не съм привърженик на него.
За мен: Кухнята трябва да е малка! Така движенията са ограничени и нуждата от горната схема отива по дяволите :-D
Ето как е при мен:
Г-образна:
1,30 м - късата стена е към мястото за влизане:
"барплот" (по-ското е само стена, която скрива мивката), мивка, плот, котлони (върху г-образен шкаф 20 см от другата страна)
2,40 м дълга - 20 см от шкаф (Г-образния), миялна (45см), шкаф чекмеджета (55 см), колона пералня+фурна+МВ, хладилник.

Според мен е много хубаво, че си имате мокро/склад, не бих го обединила.
Къде е фурната?
Ако събереш всички уреди на стената към мокрото, тогава шкафовете на другата стена може да са просто шкафове и да са плитки с ширината на комина, дори да не са с кухненски плот отгоре. Поне за мен тка по-се връзва с ТВто там.
strelec - специалист
Благодаря за отговора!
Фурната и газовите котлони са на тераската. Там се готви, защото нашите наблюдения от кухните на приятелите са, че аспираторите не могат да се справят на 100% с отделяните аромати. В кухнята ще остане само съдомиялната и микровълновата.
zdraveca - специалист
Много гадно разположение. При мене е подобно, ама при тебе е ужас. Замисли се да набуташ гърба на хладилника в "мокрото" да го вградиш освен в шкафовете и в стената една дупка да влезне назад. поне да не ти пълни цялата стая. И като влизаш на дясно почваш с това ъгълчето скосеното, после хладилника, ама да кажем 50 см от него и после плота и мивката. като вече водещи за широчината ти остават комина и мивката. Е ще имаш сигурно неудобства с вратата на килерчето, ама зависи колко ти се занимава, всичко е възможно.
strelec - специалист
Ехеее, браво колега! Ето за това форума е страхотен. Чудесна идея ми даде, ще поразмисля по този вариант. На първо четене идеята ти е чудесна.
Благодаря!

Тема "Разпределение на кухня - съвети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: