Мечтата на всяка домакиня
volero - специалист
Моля за съвет опитните колеги от форума приключих с изработката на кухнята в къщи остана само монтажа и сега не спира да ме терзае едно опасение че 80см за горен ред шкаф е малко много и дали има опасност да провисне имам два броя такива шкафове единият е с две вратички и евентуално мога да го разглобя и да сложа плоскост по средата да го заздрави но другия е с АВЕНТОСА и там ще е сушилника така че не става! МОЛЯ за съвет и мнение!
volero - специалист
Не знам дали бях ясен с въпроса си, питам дали при горен ред шкафове на кухненско шкаф широк 800мм дали може да провисне дъното му след време и ако да как да го избегнем?
ZEDYCUS - майстор
:-D Не слагай нищо в шкафа. Гаранция, че няма да провисне. :-D (то с този талашит сега и това не е сигурно)

В 30см или 28 см шкаф, какво толкова тежко може да събереш. Отделно и сушилника се хваща на страниците, не на дъното. Не го взимай толкова насериозно.
Тежките прибори по принцип се слагат в долните шкафове, по лесно е, отколкото да ги дигаш нависоко. :partyman:
volero - специалист
Всичко което си написал е така, просто не искам да провисне дъното и да го гледам така години иначе аз и рафт ще сложа и ще се раздели тежеста!
ZEDYCUS - майстор
Сложи и снимки да видим резултата. :partyman:
volero - специалист
Колеги реших вместо да питам да направя експеримент като взех плоскост от същия материал като корпуса дълга 800мм сложих я между два шкафа с еднаква височина на разтояние около 750мм и премерих с ролетка точното разтояние от земята без натоварване след като го натоварих с около 10-15 килограма провисна с около 3мм как мислите дали може да създаде някакви проблеми или е незабележимо за окото?
velsi - Почетен майстор
Това е при гола плоскост. Този шкаф нали ще има и някакъв гръб. Тогава провисването ще е още по-малко. Според мене излишно драматизираш нещата.
volero - специалист
Правилно не бях се сетил то не че гърбат е кой знае какво но помага прав си добре спирам вече да го мисля благодаря за отговорите!
shadowman - майстор
И горния шкаф ляга на гърба, но отпред пак може да се поизкриви, а да не говорим, че и самите ПДЧ-та понякога ги дават криви.
desem - специалист
Имах горен шкаф 80 см, висок общо 87 см. Бяха 2 един под друг и закачени (долния беше 29 см висок и закачен за горния, а той е закачен на стената)
Тъй като долните ми се ограничаваха с 2 бр. (чекмедже 40 см и 80 см под мивката), горе държах всичко.Та точно в този ми бяха чиниите и чашите. Не провисна след 10 г. употреба.
Аронска е кухнята, полски са шкафовете.

Тема "Максимален размер за кухненски шкаф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: