• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
bikerider_ - специалист
Това е доста добра идея по принцип. Аз също си мослех за някаква подобна самоделка. Колега пазиш ли "инструмента", с който си пробивал все още да го заема за един ден срещу някакво заплащане естествено?

ПС: То пък сега гледам, че си от Плевен. :)
MamaMy - майстор
Инструмента не е мой. Точно и аз го взех на заем.
nikolovvd - майстор
SoWhat написа:
Преди да пробивате, купете аспиратора, за да видите какво му е фи-то и какви преходи ще Ви трябват. По-принцип, по-евтините аспиратори нямат клапи за спиране на обратния въздух в комплекта, така че, ще трябва да си закупите евентуално такава. От нея вече ще зависи и фи-то на прехода.
Иначе, пробивам с 6мм. отвори близко един до друг и после с длето откъртвам парчета. Добре е да замажите ПВЦ-тръба в отвора, на която после да "наденете" меката връзка.
Успех.
Това е начина!
Единствената инвестиция е едно свредло ф6 или ф8 със съответната дължина, което едва ли ще е по-скъпо от 20 лв.(8х600 с работна дължина 360 мм е 17.95 лв.),
50 см ф110 PVC тръба, флакон 500 mL полиоретанова пяна, 1 кг. гипс и поне 1 м алуминиева тръба, която се разтяга до 3 м., ако не се лъжа.
bikerider_ - специалист
В търсене на тънък, за монтаж под шкаф и мощен, тих абсорбатор съм. Ако някой има опит с такъв, да спорели, моля.
shotik написа:
Преди два месеца имах и аз този въпрос,накрая с къртач /перфоратор/ го направих,като първо направих пробно пробиване ,за ориентир,след точно оразмеряване и начертаване на окръжността ,от вътрешната страна на окръжността с Ф 14 мм видиево свредло направих отвори,с шило разпробих останалото и оформих отвора за изход от аспиратора.Това е най-евтиния начин,има малко шум,малко пепеляк и боклук,но вече го забравихме и си ползваме аспиратора .

По този начин като се пробие дупката за аспиратора не става ли леко неравно, след това замазвате ли го с нещо?
Знам че се слагат розетки и реално няма да се вижда това "нахапаното", но има ли проблем при използването след това на аспиратора.
KingLin написа:
Прасчо писал съм свредло :lol: Ти още ли сънуваш тая боркорона от продавалника? :lol: :lol: :lol: Под кръгче имах предвид множество дупки по контура на отвора който иска да направи, както е описано от Шотик по-нагоре.


Слага ли се монтажно лепило между тези кръгчета, които остават и розетката, която ще скрие неравностите?
elby - специалист
пет май 29, 2015 11:13 pmflames написа:
shotik написа:
Преди два месеца имах и аз този въпрос,накрая с къртач /перфоратор/ го направих,като първо направих пробно пробиване ,за ориентир,след точно оразмеряване и начертаване на окръжността ,от вътрешната страна на окръжността с Ф 14 мм видиево свредло направих отвори,с шило разпробих останалото и оформих отвора за изход от аспиратора.Това е най-евтиния начин,има малко шум,малко пепеляк и боклук,но вече го забравихме и си ползваме аспиратора .

По този начин като се пробие дупката за аспиратора не става ли леко неравно, след това замазвате ли го с нещо?
Знам че се слагат розетки и реално няма да се вижда това "нахапаното", но има ли проблем при използването след това на аспиратора.
По принцип преди имаше П образни PVC кантове, гъкави. Режеш точният размер, мажеш с лепило и надяваш.

А отвора със зеге ? Или с резец за гипскартон/дърво ?
  • 1
  • 2

Тема "Пробиване на отвор за въздухотовод на аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: