• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
alex63 - специалист
Предвидихме място за малка( кубче) съдомиялна, но ме навиват за голяма. На ширина мястото ми е 60см, на височина до 81, но дълбочината ми е малко малка-55см.Ще стигне ли за голяма -60 на 60 на 84?
pipilica - майстор
На вазелин по височина ако вземеш за вграждане. Все пак като ще купуваш носи си ролетка и гледай ако нещо пречи дали може да се махне.
В ширина почти всички машини са 595 мм в дълбочина 550 мм ще стигнат ако нямаш нищо на стената отзад и машината я опреш в стената.
alex63 - специалист
pipilica написа:
На вазелин по височина ако вземеш за вграждане. Все пак като ще купуваш носи си ролетка и гледай ако нещо пречи дали може да се махне.
В ширина почти всички машини са 595 мм в дълбочина 550 мм ще стигнат ако нямаш нищо на стената отзад и машината я опреш в стената.
Мерси, ама маркучи и кабели не излизат ли отзад и да им трябва 60 санта?Щото гаднярите от магазините се правят на интересни и казват 60 и край!!!Не дават с ролетката...
pipilica - майстор
Маркучите излизат отзад но долу ниско и там машината е по-плитка.
Ето http://bosch.expo2000.bg/image/cache/da ... 0x1500.jpg
alex63 - специалист
pipilica написа:
Маркучите излизат отзад но долу ниско и там машината е по-плитка.
Ето http://bosch.expo2000.bg/image/cache/da ... 0x1500.jpg
А на всички ли е така или само на Бош?Това стандарт ли е?
zaioristu - напреднал
От пред като сложи и дървената врата която се захваща за миялната още 2 см ще стърчи пред останалите.
pipilica - майстор
Да 99% от машините са така.
шоп - майстор
alex63 написа:
pipilica написа:
На вазелин по височина ако вземеш за вграждане. Все пак като ще купуваш носи си ролетка и гледай ако нещо пречи дали може да се махне.
В ширина почти всички машини са 595 мм в дълбочина 550 мм ще стигнат ако нямаш нищо на стената отзад и машината я опреш в стената.
Мерси, ама маркучи и кабели не излизат ли отзад и да им трябва 60 санта?Щото гаднярите от магазините се правят на интересни и казват 60 и край!!!Не дават с ролетката...

Как така не дават с ролетката?!
Винаги когато купувам нещо за домашната майстория ( включително и ел.уреди) ходя с ролетка и шублер.

Никога не съм имал проблем с някой консултант продавач. Клиента има права и ако някой ми го наруши ще ''поговоря" с управителя, пък може и до КЗП да се стигне:-)
dadko - майстор
Не само, че трябва да можеш да си премериш нещото в магазина,което ще купуваш ами ако не си носиш рулетка- ще си поискаш от някой консултант.
В някои магазини (мебелни, строителни) имат даже хартиени метърчета, както и моливчета и листчета за бележки.
А и каква тайна ще са размерите на уреда, след като можеш да ги намериш и в интернет.
Като толкова са дръпнати тези продавачи- харесваш си марка и модел и намираш както размерите й, така и размерите на нишата, в която трябва да се вгради.
alex63 - специалист
dadko написа:
Не само, че трябва да можеш да си премериш нещото в магазина,което ще купуваш ами ако не си носиш рулетка- ще си поискаш от някой консултант.
В някои магазини (мебелни, строителни) имат даже хартиени метърчета, както и моливчета и листчета за бележки.
А и каква тайна ще са размерите на уреда, след като можеш да ги намериш и в интернет.
Като толкова са дръпнати тези продавачи- харесваш си марка и модел и намираш както размерите й, така и размерите на нишата, в която трябва да се вгради.
Съжалявам, не се изразих правилно вероятно.
Аз ходех на "разузнаване" - да видя дали ще може да се побере, а не точно да купувам, за да знам да избирам ли изобщо или да си гледам само старите - кубчетата де :prayer: .
  • 1
  • 2

Тема "Размер на съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: