Мечтата на всяка домакиня
gamencerista - специалист
Колеги сряда се започва кухнята, шпакловане и латекс, после нивелираща замазка и ламинат. Сега дилема е дали да си правя бар-плот или не. Ако го правя от какво да бъде от Итонг и след това шпакловане и латекс или от ПДЧ в цвят подобен на ламината.
Проблема е че кухненските шкафове няма да са по двете стени от снимката а само по късата понеже така ми е заложена ел. инсталацията и печката се пада в ъгъла.
Късата стена е 3.3м етра а дългата 7.10м

Вие какво бихте ме посъветвали ?

Прикачен файл

кухня.jpg
кухня.jpg (39.43 KиБ) Видяна 6886 пъти
SoWhat - специалист
Като го направите от итонг за какво ще го ползвате?
$64EN - специалист
Аз тази година си махнах бара, понеже на него може да се слага само декорация.
Сега се чудя какво да го правя и само място ми заема.
Изображение
На негово място искам да си направя шкаф, в който да има място за всякакви съдове.
gamencerista - специалист
Ами реално и аз се чудя този бар какво ще слагам на него, но просто от малък си мечтая да имам бар.

Мисля си че ако затворя с бар ще е по-красиво като гледаш към кухнята без да виждаш измити чинии знам ли :cry:

Няколко дена чертая в нас разни схеми и не знам.


$64EN - откъде си го поръчвал този бар и колко пари ти излезе ?
$64EN - специалист
gamencerista написа:
$64EN - откъде си го поръчвал този бар и колко пари ти излезе ?
Сами сме си го правили, но беше преди 10 години и не помня колко е струвал.
gamencerista - специалист
Ох не знам какво да правя, реално ако сложа плот от ПДЧ ще е за да мога от вътрешната страна откъм кухнята да го ползвам за допълнителни шкафове, обаче пък много ще ми затвори пространството за трапезна маса с 6-8 стола 8-[
tysonlkr - специалист
От рисунката ти не става ясно колко място имаш. Според мен бар-плот има смисъл когато се поставят допълнително шкафове под него и над него, в противен случай няма смисъл.
gamencerista - специалист
Ами размерите са 7.20х3.30м
timo1 - специалист
Здрасти,и аз бях готов и много исках плот,но мери....пак мери,не сложих и сега не съжалявам.Помещението е 7.30х5 и точно ще пречеше на трапезната маса,по-точно да минаваш спокоино около нея.Направи го без,пък плот винаги може да туриш :drinkers:
bulhomes2 - майстор
В бившия ми апартамент си бях направил барплот. Страшно удобно ми беше. Пред него ми беше трапезната маса, а в него - мивката. И сервирането и отсвервирането беше възможно най-удобно. Жалко, че заради прозореца и вратата при теб няма как да се направи.

Тема "Барплот в кухнята - за или против" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: