Мечтата на всяка домакиня
x_klk - помощник
Решил съм гърба на кухнята да го направя с венецианска мазилка понеже е водоустийчива и миеща и на мен много ми харесва вида й но не съм се занимавал с такова нещо досега и много много не ми е ясно как да действам и дали си заслужава труда, ще се получи ли.
timo1 - специалист
Ще се получи,ама трябва само да я гледаш като украшение :partyman:
x_klk - помощник
Така е,но самата мазилка би трябвало да издържи на влагата.Днеска вложих фибран(1см) и го шпакловах за да се получи ефектно открояване.До сега не съм правил такива мазилки,но на външен вид ми харесват много и ги хвалят,че са водоустойчеви както плочките.Надявам се да се получи хубаво и качествено,като стане всичко готово и всичко е ОК ще кача снимки.
Бат Иво - специалист
Водоустойчива е само ако се положи (затвори) с вакса !
Ако не попива вода ,мазно и др,
Желателно е между долен и горен шкаф да са плочки .
Мазилката я слагай на другите стени в кухнята.
:partyman:
SoWhat - специалист
Като се напръска, може ли да се мие? И как ще изглежда след миене.
lokes - напреднал
Не мисля , че е много удачно венецианската мазилка за гръб , макар и с вакса .
Тази година си ремонтирах кухненския бокс на село и там направих венецианска мазилка на едната стена която граничи с кухненските шкафове , вече няколко пъти майка ми успя да я напръска с разни буркани , кафета и тем подобни , като след това се забърсва с влажен парцал . Че се чисти - чисти се , но не знам колко чистения ще издържи , ще има мазнотии , ако има и котлони , като знам че се слагат масово плочки или иноксови гърбове , венецианската малко несериозно ми звучи , но уау ефекта ще е гарантиран .

Тема "Гръб на кухня с венецианска мазилка ЗА ПРОТИВ и МНЕНИЯ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: