Мечтата на всяка домакиня
mitaka_1 - напреднал
Предстои ми монтаж на ПВЦ крачета на кухнята и нещо не ми я ясно как точно се монтират и на какво разстояние се слагат от ръба на плоскостта. Крачетата са като тези http://www.balkanyug.bg/bg/catalogue/product/755 Това което е издадено на вън за какво служи и на къде трябва да гледа ? От долу ще има 10см ПВЦ цокъл като този http://www.balkanyug.bg/bg/catalogue/product/1307 Благодаря предварително.
novgradski - специалист
Предполагам че това удълженото е за стабилизиране на крачето (ако "риташ" цокъла -да не не поддаде),а колко навътре -може и да има стандарт,но най-добре е да си реши като сложиш щипките на цокъла и прецениш къде да е той (да не ти пречи на пръстите -ако ходилата са 45 номер....пък нали жена ще шета....
mitaka_1 - напреднал
Мерси за бързия отговор.
sirko - специалист
Това издаденото според мен подпира страницата на шкафа и е по стабилен, а не само дъното.

Прикачен файл

крака-2.jpg
prascho - майстор
Sirko, това което виждаш на снимката са щипките на цокъла в двете посоки. Аз монтирах крачета Волпато и ми продадоха същите щипки. В случая на снимката има цокъл на 90 градуса /в двете посоки/. Щипката крепи цокъл, не подпира никакви страници. Показаният цокъл дори не е ПДЧ. Може би пластмасов или алуминиев....там каквито има.
sirko - специалист
Ами то не намерих хубава снимка и нета...
Мисълта ми е, че петата която едвам се вижда заради цокъла подпира страницата на шкафа, а останалата част от крака държи дъното... поне аз така ги виждам нещата, може и да съм в грешка разбира се.
П.С. щтипките да, ама аз нямах предвид тях
prascho - майстор
Страниците лягат върху дъното. Т.е имаш дъно по цялата площ на шкафа и над него почват страниците. Те не стигат до краката.

При горните шкафове дъното и тавана се намират между страниците, но при долните страниците лягат на дъното. Обяснението, което мога да направя за себе си е:

- при горните шкафове окачвачите се захващат върху страниците. Те са носещия елемент. Таванът само подпира
- при долните шкафове дъното е носещия елемент. Всичко нагоре лежи върху него.

Общо взето кухненски долен шкаф се различава от един гардероб или скрин например. При вторите носещия елемент са страниците.

Тема "Крачета на кухня монтаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: