Мечтата на всяка домакиня
blade_x - напреднал
Понеже първият ми гардероб стана муцка (http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=35&t=48088) се мятам на нещо по-сложно - кухнята. :partyman:
За в момента съм само до долната част. Но понеже времето напира ще я правя на етапи.
Ето и малко снимки. :)

Прикачен файл

_Kuhnq7.JPG

Прикачен файл

_Kuhnq6.JPG

Прикачен файл

_Kuhnq5.JPG

Прикачен файл

_Kuhnq4.JPG
blade_x - напреднал
Искам да ви питам как ви се струва разположението на шкафовете и уредите? Знам, че фурна/котлони не е добре да се слага до мивка и комин, но иначе трябва да я сложа на мястото на пералнята евентуално и целия въздуховод да минава по цялата дължина до комина. Кофтито е, че през джоба на ВИК не може да се мине и трябва пред него да е. Което за мен ще е още по-големи гимнастики.
Изходите на ВИК са 3 - един зад мивката както е, другия е зад пералнята и третия е там, където е празно пространство за съдомиалня.

Ще съм ви благодарен да си кажете мнението. :)
nikolovvd - майстор
А защо не трябва да се слагат до мивка и комин?
Плота ти е с два котлона и е поне 30-тина см. от мивката. Фурните за вграждане са снабдени с вентилатор, който извежда топлия въздух около фурната навън.
Самата фурна е по-тясна от отвора, в който се монтира и е добре изолирана. Ако стане някакъв проблем с водата, то фурната и тока са ти най-малката грижа при съвременната модна линия - кухня-трапезария-хол.
todor_tsanov - специалист
зад перални и миални нее жекателно да има канал, вода и ток изкарват се в съседен шкаф
blade_x - напреднал
todor_tsanov, имаш предвид щепселът за пералня/съдомиялна да се включва в контакт изкаран в някой съседен шкаф?

Това си мисля да направя и аз. От контактите отзад на стената един разклонител вкаран в някой от страничните шкафове и там вече включени перални и т.н.
ВИК са си зад уредите - не виждам смисъл да се местят другаде и от там пък да опъвам тръби за захранване.
Мръсният канал така или иначе е зад шкафа на мивката.
blade_x - напреднал
Детайлите са дадени за разкрой. Другият вторник ги вземам и живот и здраве почивните дни се мятам. :supz:
nikolovvd - майстор
Ако електроуредите - съдомиялна, пералня и т.н. са за вграждане, то задължително извеждаш контакта чрез разклонител в съседен шкаф. На захранването с чиста вода задължително кран, чийто ръкохватка да излиза на задната стена (дупка във фазера на гърба на шкафа). Ако намериш аквастоп вентили им сложи. Ако инсталацията ти е от полипропиленови тръби задължително слагаш нипел-муфа или нипел-коляно на извода от стената. Това се прави, ако случиш на някой калпав кран и резбата се скъса и остане в ПП, да не се налага разбиване на стената за подмяна на коляното.
blade_x - напреднал
nikolovvd, благодаря за съветите. Отбелязал съм си ги като точки в списъка. Слагам задължително нипел колена/муфа на изходите. Контакти ще се изведат. Слагам и спирателни кранчета преди всеки уред. Само аквастоп-а го забравих - хем четох за него. Ще си взема.
ZEDYCUS - майстор
На гърба на шкафа за мивката, по подразбиране всички ВиК връзки се правят там, не се монтира фазер. По лесно е, аз обикновено ги кантирам и от задната страна да не раздува лесно от влага, на свръзките слагам силикон по същата причина, не съм видял майстор по Вик -то да не олее при връзване. :partyman:
blade_x - напреднал
Ето малко снимки от почивните дни. Започна се от някъде :)
Високият шкаф ще е на следващата вълна с горните шкафове, че съм объркал рафтовете - дал съм размер с 30мм по-плитки. :)

Прикачен файл

IMG_8286.JPG

Прикачен файл

IMG_8287.JPG

Прикачен файл

IMG_8288.JPG

Прикачен файл

IMG_8289.JPG

Прикачен файл

IMG_8290.JPG
Последна промяна от blade_x на пон ное 17, 2014 2:30 pm, променено общо 1 път.

Тема "Кухня - от проект до реализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: