Мечтата на всяка домакиня
fade - специалист
Здравейте,

Ето какъв казус имам за решаване. В селска къща на първи етаж имаме кухня и дневна, като избихме стената между тях. В кухнята ще имаме 2 печки - на ток и на дърва. Втората ще се ползва предимно зимата, а тази на ток - понякога зимата, и основно - през пролет, лято и есен.

Над печката на ток ще сложа аспиратор, като идеята ми е да се включи в едно от телата в комина.
Печката на дърва поради температурата около нея май няма как да сложа аспиратор, мисля си над нея да сложа вентилатор, който също да изведа към комина. Вентилатора ще е вграден в тавана (гипсокартон).
И двата въздуховода мисля да ги пусна в един и същ комин. надявам се да не връщат миризми, но мисля, че комина ще си тегли достатъчно нагоре.

Прилагам схемата, дали е удачна?

Прикачен файл

ShemaKuhnq.jpg
deadman - помощник
Защо не сложиш тази на дърва до комина и електрическата до нея така ще си спестиш от въздуховод и с един абсорбатор ще минат и двете.МОжеш да ги разделиш с един дърварник между тях. Относно комина мисля че не е удачно да са в един отвор ако, имаш два отвора единия за комина другия за абсорбатора/ите.
fade - специалист
Амии не виждам място около комина за печката - има врата, аз съм я маркирал с малка дъга нея.
А в т.н. дневна не искам да я слагам.

Вече умувам дали да не се откажа от тази схема, че ще ми смъкне тавана с едно 13-15 см, а да си пробия две дупки за навън и така.

Тема "Аспирация на кухня с печка на дърва+нормална такава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: