Мечтата на всяка домакиня
ferrari4456 - специалист
Здравейте,
случая е следния.Имам остъклена северна тереса с итонг и дограма, направена на кухна с разбита стена към спалнята и е така всекидневна с кухня.
Проблема е следния, че под мен хората са под наем и терасата е с винкел и отдолу си е почти външната темперетура.
На терасата имам плочки и паркет и в момента обмислям да го направя цялото с плочки, защото и вече остаряха нещата.Но зимата имам един проблем, като паднат темперетурите въпреки, че се старая да проветрявам колкото мога и темперетурата вътре да не пада под 23-24градуса плочките кондензират.Взех и уред за мерене на влагата и се върти около 50-60(май се мери в проценти) и е напълно в границите.

Плочките са теракот и си мисля пак да взема теракот, защото не е толкова студен пода с тях принципно.Под плочките на терасата имам сигурно около 8-10см замазка за да се изравни.
Обмислях вариант с подово отопление, но изключвам това в момента да къртя надолу пак, просто заради всичката хамалогия и ужас.Върху добра замазка мога ли да положа саморазливна мазилка и отгоре това фолиото за подова изолация и отгоре пак саморазливна така, че да се получи цялато ми подово да е дебело около 0,5см.Още когато се прави ремонта трябваше да се положи фибран, но след дъжд качулка.Вече и за теглото се замислям върху тази тераса, което не е малко.
Може ли да разискаме въпроса с отопляването или нещо друго на този под и общо взето някакви идеи за цялата работа.
Благодаря предварително!
galin56 - специалист
Най-добре питай хазяйна им отдолу дали няма да ти разреши да положиш изолация отдолу под терасата ти. Ако не е някой заядливец ще ти разреши, да лепнеш 10см стиропор или фибран, незнам кое е по-удачно. Все пак с 10см няма да му свалиш тавана кой знае колко и едва ли ще му е проблем, особено на терасата. Това е най-добрия вариант като за начало, а ако няма достатъчен ефект ще мислиш и нещо друго.
ferrari4456 - специалист
Говорих с тях преди време за този вариант и бях отсвирен тотално, даже леко се стигна до скандал.
Другото, което е че терасата им е с винкел съвсем до горе и тия 10см няма как да станат и остава варианта само от моята страна да правя нещо.Някакви идеи за тънко подово как да се изпълни, за да не се вдигне нивото много?

Тема "Проблемен под на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: