• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
zz_stefanov - майстор
Моето плотче е над вградената фурна. В упътването пише над горният панел на фурната да има 5мм процеп за вентилация. Кожухът на фурната е свбодно вентилиран и отвън. Керамичните плотове излъчват доста топлина и надолу. За индукционните пък е необходимо охлаждането на електрониката. При плътният монтаж на другите вградени уреди, не виждам как ще се осигури вентилацията.
petkov - напреднал
Ще ги накарам да ми го напишат и да се подпишат, че може защото няма да ми уважат гаранцията на електроуредите като стане белята... В инструкцията пише да се монтира над чекмеджета или над фурна с вентилация. Всичко останало е изброено, че не може, а те ми твърдят, че ставало и че можело и съм им платил пари за тая работа.
zz_stefanov - майстор
В града имам пъхнати свободностоящи уреди и над тях има място за вентилация, но пък плотът е газов и е над шкаф.
Има схеми за механичен и електрически монтаж на уредите. Те трябва да се спазват, не умувките на дърводелците.
Svetoslavoff1 - майстор
Петков, имай едно наум с интериорните дизайнери. Май съм споменавал тук тази случка. При сина, за ремонта на наследствен апартамент се консултираха с интериорна дизайнерка, уж с име , препоръки от техни приятели и тн. За цветове, някои разстановки на мебели добре,може би им беше полезна, но като почна да ги убеждава да махат носещи трегери..., та дотам с дизайна :)
А това дето ще ги караш да се разписват ... мижи да те лажем :)
miliad - майстор
Дори когато е върху чекмедже, между котлона и чекмеджето трябва да има плоскост и да се образува вентилационен канал.
Специално керамичните котлони нагряват отдолу, за индукцията нямам наблюдения.
petkov - напреднал
Те освен, че го проектират ще го и реализират проекта и ще е изцяло тяхна отговорността ако стане беля с направийката им. В понеделник ще ги карам да променят проекта на кухнята и да направят шкафа с чекмеджетата 60, а шкафа за мивката 45 и да преместят котлона над чекмеджетата... предполагам, че няма да дадат гаранция за изпълнението...
chapara - майстор
А ти не се ли усещаш че приближаваш вода с ток в недопустими граници, които дори вкопани са мин. 30см. Кой ще гарантира че водния уред няма да цвръкне вода към електрическия и обратно? Аз се запалих на балкона от недоглеждане на половинката. Пържене на газов котлон под абсорбатор. Пламна котлона-тигана и го смукна абсорбатора. Щастие че бяхме близо и реагирахме адекватно. Фира, само абсорбатора, а можеше и газ бутилката и 30 кв.м. пвц дограма и балкона. Така че следвай указанията на производителя!
Сестра ми се запали без тежки последствия от изтекла мазнина от фурната и самозапалила се в/у дървено чекмедже!

Петте хилки си ги имал и дал, но те не са ,,сигурност"!!! Ще се лишиш от нещо в кухнята. И аз искам съдомиялно, но уви, няма място.
kozl - майстор
съб дек 09, 2023 4:04 pmpetkov написа:
Ще ги накарам да ми го напишат и да се подпишат, че може защото няма да ми уважат гаранцията на електроуредите като стане белята... В инструкцията пише да се монтира над чекмеджета или над фурна с вентилация. Всичко останало е изброено, че не може, а те ми твърдят, че ставало и че можело и съм им платил пари за тая работа.
Гаранцията ли те притеснява или безопасността. По-горе някой даде идея за плоча гранитогрес м-у плота и пералнята. Кофти, че пералнята работи с вибрации, та некакси не мога да си приема гранитогреса директно в-у пералнята. Ще трябва да се окачи независимо към стените.

Гаранцията - франция.
Купих плот 4-ка Горение. Керамиката крива и не ляга равномерно в-у плота. Е не ми признаха рекламацията още преди монтаж. Скобите дето бяха в комплекта за прихващане на плота към отвора бяха за дървесен плот, а при мен камък. И така плота бе монтиран от специалист за такива монтажи с негови скоби. Достатъчен факт за отказ на гаранция заради неоргинални скоби.
Аспиратор Горение - оргиналната ОК с криви пластини и не задържа. Исках само клапата да ми сменят, но поискаха да им закарам целия аспиратор. Е обаче се наложи да му местя захранващия кабел и да пробия в корпуса отвор за изместването на кабела и гаранцията отлете. Някои отказват гаранция ако уредите не са монтирани от изпратен от тях специалист, а това не го пише в гаранционната карта.
petkov не разчитай да ти уважат гаранция заради подпис на мебелистите. Специалиста, който монтира плота ме предупреди за проблеми с гаранцията. Аз се съгласих и така гаранция-франция.
zz_stefanov - майстор
Ми въпросът е и в гаранцията и в безопасността.
Та след като на време е констатирано като проблем, да се иска промяна на проекта.
Спомням си при сина как за осветлението под горния ред дъводелците щяха да разбутат връзките на една разклонителна кутия за да се закачели там, при наличие на специално изведе контакт за аспиратора. Е закачиха се в контакта.
petkov - напреднал
Не искат да дадат гаранция и затова сега ще си направят проекта на кухнята наново.
Ще сложат печката под котлоните както е по инструкция, а пералнята на мястото на печката под микровълновата и кант дръжки на долния ред врати, за да е красиво.
Заради дизайна нарушават изискванията за монтаж на производителя. Другите клиенти се съгласявали. От бош казаха, че гаранцията не важи при такова изпълнение...
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на котлони плот върху друг електроуред??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: