• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
anrum - помощник
В процес на проектиране на кухнята съм, която е доста малка и така се получава, че целият ми долен ред шкафове ще са пълни с уреди - миялна, пералня, сушилня, мивка. Фурната ми се пада на втори ред, именно защото нямам място.

Питането ми е може ли безопасно да сложа върху някой от тях плот котлони?

Вчера говорих с едни монтажници на кухни, които ми казаха, че можело само ако е върху фурна или празен шкаф, иначе трябвало да подпиша, че си поемам отговорността, ако се случи нещо.

Шкафа е с височина 88см без плот, който може да е 4см - т.е обща височина 92см, котлоните са 4см дебелина и миялната ми е най-ниския уред - 82см.
Мога ли в такъв случай да сложа спокойно плота над миялната, без да се притеснявам, че може да нагрява, да стане късо или... и аз не знам още какво, като за плота изискването е да има поне 2см до другата повърхност под него??
Трябва ли да предвидя някава изолираща плоскост?
В Икеа гледах подобно нещо: http://www.ikea.bg/kitchen-and-applianc ... 464/10595/
SoWhat - специалист
Слагаш някакъв изолиращ, предпазен, топлопоемащ материал и си готов.
shadowman - майстор
Слягай, дори в случая ако сложиш котлона над съдомиялната ще имаш повече въздух отколкото ако е над фурната.
anrum - помощник
Финално сложихме една останала плоча от гранитогреса 60х60 - идеално стана! :-D
Здравей,

В момента съм в същата дилема и се чудех дали след две години употреба на плота върху миялната машина се е появил някакъв проблем или всичко си работи идеално :) ?
petkov - напреднал
И аз нямам място и плота с индукционните котлони трябва да е над пералнята. В инструкцията на плота изрично пише да не се прави такова нещо, но от фирмата, която проектира кухнята ми казаха, че можело. Някой правил ли го е?
chapara - майстор
Ми като пише, кой носи отговорност?
Фирмата ли ще те опява после, Бог да те пази👍
Вземи правилното решение!
petkov - напреднал
Други хора са писали, че са го правили и няма проблеми. Няма място иначе никой няма да си прави експерименти с гаранцията на уредите. Питам ако някой има практически опит с такова изпълнение да каже какво да очаквам... стопена пералня, пожар или безпроблемна работа.
kozl - майстор
съб дек 09, 2023 12:40 pmpetkov написа:
Други хора са писали, че са го правили и няма проблеми. Няма място иначе никой няма да си прави експерименти с гаранцията на уредите. Питам ако някой има практически опит с такова изпълнение да каже какво да очаквам... стопена пералня, пожар или безпроблемна работа.
И кой е писал, че котлоните са над пералнята :?
Ставаше въпрос за миялна.
И като ти чета мненията изглежда пак си търсиш удобен отговор.
Ти човек с опит от пожар ли търсиш :-D

Моето мнение е, че ако корубата с нагревателите не се отлепи от керамиката ще има безопасност.
За безпроблемна работа може би качството на производителя е от значение :roll:

Трифон да пише така ли е 8-[
petkov - напреднал
Платил съм 5000 лева за интериорен дизайн на апартамент и дизайнера е сложил котлоните върху пералнята и твърдят с управителя на фирмата, че може така.
Ето в тази тема пише, че може https://www.bg-mamma.com/?topic=309289

В инструкцията на бош за индукционен плот пише изрично, че не може.

Мненията ми са породени от ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА В БЪЛГАРИЯ.
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на котлони плот върху друг електроуред??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: