Мечтата на всяка домакиня
boqnkov - специалист
Имаш предвид под плота ли? Прав си. Аз говоря за цялостното разположение на главните неща в кухнята. Не смятам да имам скъпи изтеглящи механизми и килери, защото знам, че оскъпяват много. Килера може да е на чекмеджета до нивото, което е удобно за работа и нагоре ще е с вратички. Под мивката също ще е с вратички. Останалото може би наистина е добре да е чекмеджета.
Делян - специалист
Котлоните навряни там в този ъгъл няма да са никак удобни. Добре е около тях от двете страни да има свободен плот, за да можеш да метнеш врелите тенджери или подготвените продукти, от която страна си поискаш. Същото важи и за фурната. Вадиш вряла тава и се чудиш къде да я сложиш - върху котлоните или върху килима :wink:
Аз бих изместил хладилника крайно вдясно до миялната, следва мивката, вляво от нея (след ъгъла) котлоните, а под тях фурната. От там до килера пак плот....
shadowman - майстор
Между шкафа с фурната е добре да има разстояние както е писал Делян, примерно механизъм за бутилки на 15 или 30 см или дори някакъв шкаф, но е добре да е по-широк заради симетрията, долен шкаф за бутилки е ОК, горен с рафт с врата не е е много ОК. За големи и дълбоки чекмеджета не избирайте най-евтините варианти с плавно затваряне.
boqnkov - специалист
Благодаря за отговорите! Помещението не е много голямо (27кв.м) и ми се иска колонните модули - килер, хладилник и фурна (жената иска да е горе) да са в ъгъл за да остане по просторна стаята (още повече и че ще стърчат с 10тина см от основната линия на кухнята). Килера искам да е зад вратата към верандата, защото няма да се ползва много често. Да разбирам ли, че няма проблем хладилника и фурната да са едно до друго? Това с котлоните наистина звучи добре. Какво разстояние е добре да има между фурната и котлоните? 40 см дали ще са достатъчни да сложиш тава от фурната или да отместиш тенджера от котлона? Като линейни метри не смятам да увеличавам кухнята, защото дори и тази ми се вижда голяма.
todor_tsanov - специалист
Ето

Прикачен файл

ааа2.jpg
ааа2.jpg (58.6 KиБ) Видяна 3332 пъти

Прикачен файл

aaa1.jpg
boqnkov - специалист
Тодор, точно така виждам кухнята! Много ти благодаря за 3д модела! След мивката си представям още 60 см модул за миялна, а под мивката шкафове за кош за боклук и препарати. Котлоните дръпнати на 40 см от фурната. Искам и друго да ви попитам. Нивото на фурната може ли да е междинно? т.е. средата на фурната да е нивото на плота (мисля, че така е най - удобно) или ще стане грозно? Горните шкафове и колоните може ли да са до тавана и това добро решение ли е според вас?
todor_tsanov - специалист
Крайният десен шкаф долен ред е миялна на 60 см, котлоните би трябвало да са на средата на шкафа.
Височината на фурната- то си зависи от височината на домакинята и от годините ако е на 18 г. фурната задължително на кота 0 см
Svetoslavoff1 - майстор
Ако фурната е долу, над нея и в ляво от котлоните ще се освободи плот, който ще обслужва нея и микровълновата. Под фурната чекмедже за тави. Много е важно да имаш достатъчно място по плотовете.
Горните шкафове могат да са до горе. Е, няколко сантиметра до тавана не са проблем.
todor_tsanov - специалист
Котлоните на 40см от страницата на колоната- може, ще застъпи 10 см от съседния шкаф, а аспиратора как ще се монтира.
Височина нафурната - на проекта има и МВ фурна и поне за мен тази височина е най добра.
Шкафове до тавана- зависи от типа на отваряне на вратите.
Фурна под плота- твърдо не, бих се отказал от колоната килер но не и от тази колона.
По голям работен плот- в случая е около 3,80 м, за едни е предостатъчно а за други и 380 м е малко, има и маса пред кухнята, ползвай и нея.
raiderss - напреднал
Ето ти моята бивша кухня, дизайна и идеите са мой и на жената..., продадох апартамента, но кухнята стана точно както сме я искали и двамата!

Открадни си каквото ти хареса като идея и наистина слушай каквото иска жената и това прави, стига да е практично.

Прикачен файл

DSC_4688.jpg
DSC_4688.jpg (107.82 KиБ) Видяна 3155 пъти

Тема "Мнение за разчупена кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: