Мечтата на всяка домакиня
vsterev - специалист
До сега не съм се занимавал с кухни, предстой ми да си правя ремонт, и въпроса с кухнята ще ми се появи на дневен ред. Затова имам няколко въпроса към пишещите и посещаващите този форум, чудя се дали да си харесам нещо от IKEA или да си направя проект и да си поръчам частите - плоскости, плот, врати и да се пробвам сам да я правя. Бих се съгласил да е второто - сам да съм си майстор, в случай, че ми излезе финансово по-изгодно. Ще се радвам да ми пише някой минал вече по този път.
EDI - майстор
Вероятно ще е по-изгодно, но и ще стане и по-здраво, ако си направиш проект и да си поръчаш разкрой и кантиране.ИКЕА не ги знам с какви плоскости работят, ама като гледам масови готови мебели на големи вериги, слагат 16 мм ПДЧ с неизвестен произход и май е доста рехаво.Преди време - 3-4 години, жената без да ме пита беше купила някакви мебели за хола от АРОН.Е, няма такива плоскости, сглобки и конструкция.Наложи се да побългарявам доста неща.Всички други мебели са ми поръчка, правени в Русе-не знам точно кой завод, ама там всичко е перфектно - разкрой, сглобка, механизми, кантиране и т.н.Понеже сам ги сглобявам разликите са очевидни.
maxuel82 - специалист
И според мен е по-добре да си го направиш сам ! По задраво става а и с тези пари ще го направиш и красиво с "екстри" !Много по-лесно е да го купиш готово и само да го монтираш, но аз преди да се захвана с моята "кухня" ако мога така да се изразя, че е само 110см :-D доста пообикалях и накрая си го направих сам (с много помощ ток от форума разбира се :partyman: ) :idea:
Svezar - специалист
Е,нещата в Икеа са доста по-добре от Виденов например /последния техен скрин който сглобявах беше трагедия/, но и цената им е по-различна ! Сам ако си го направиш със сигурност ще ти е най-изгодно,друг е въпроса дали ще постигнеш искания резултат който много зависи от това кой и как ще ти разкрой и най-вече кантира плоскостите и после вече колко вяра си имаш като майстор и дали ще има много да се "кърпи и нади" при сглобяването :wink:
vsterev - специалист
Мисля да си направя идеен проект и да го дам за разкрояване, кантиране и пробиване на отвори за панти в Салекс.
stoianov_n - специалист
Здравейте, колеги.Да използвам темата, да не пускам друга, че ме мъчи няколко дена един въпрос. :?
Накратко, местя кухнята в съседната стая/заради жената, не щото си нямам работа/, горе долу нещата са ми ясни, само не знам колко наклон да "пусна" на мръсната вода.Някои казват 2% други 3%, ама на мен и това ми се вижда малко...
Разстоянието е около 5.70 метра, тръбата е фи 50, засега ще има само мивка, а по нататък и съдомиялна.Ако някой помогне ще съм благодарен, че жената дава зор...
:partyman:
pipilica - майстор
Колкото е възможно повече, прави максималния наклон да си нямаш ядове после.
stoianov_n - специалист
А колко е максималния наклон? :?
pipilica - майстор
Ми максималния който може да се направи при твойте условия. Монтираш сифона максимално високо и заустваш тръбата максимално ниско. и по-скоро монтирай миялната да ти промива тръбата.
strelec - специалист
stoianov_n написа:
А колко е максималния наклон? :?
Повече от 90* не можеш да направиш :-D . Така, че гледай да имаш поне на1 м. -1 см. наклон. И както е казал Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече".

Тема "Въпрос за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: