Мечтата на всяка домакиня
to6o4033 - напреднал
Може ли някой да каже как се монтира стоящ смесител на мивка алпака, смесителят е китаец най вероятно, но ме притеснява това, че отдолу има 4 отвора два от които са за топла и студена вода, а другите два са 5мм. В самия комплект би трябвало да има някаква планка която да е отдолу на плота и да се завие с болтове за батерията, поне така си мисля аз, или се захваща само с болтове батерията без планка.Добавям снимка на мивката която няма отвор за батерия, снимка на наложената батерия върху мивката и как изглежда батерията отдолу. Моля дайте съвет за монтаж.

Прикачен файл

11118252_990888677591097_1409552936_n.jpg
11118252_990888677591097_1409552936_n.jpg (51.62 KиБ) Видяна 6737 пъти

Прикачен файл

11160194_990888707591094_206521659_n.jpg
11160194_990888707591094_206521659_n.jpg (49.25 KиБ) Видяна 6737 пъти

Прикачен файл

11180394_989974377682527_1948842490_o.jpg
Huhavela - специалист
В тези два отвора се слагат две шпилки със съответния диаметър. А планка отдолу трябва да има в окомплектовката на смесителя /както и шпилки, де/.
nikolovvd - майстор
1. Мивката трябва са я върнеш на продавача, за да ти направи отвора където ти се иска.
2. В комплекта трябва да има едно гумено уплътнение, което се слага между батерията и мивката, за да уплътнава и да не тече вода отдолу.
3. Трябва да има две шпилки с по-дълги гайки. Шпилките се завиват предварително в отворите, като се затягат с отверка чрез прозера в единия край на шпилката.
4. Батерията с предварително монтираните гъвкави връзки се монтира в отвора, а отдолу се нанизва гуменото уплътнение с формата на полумесец. Металната шайба със същата форма се слага последна и се затягат гайките с глух ключ. Продават ги на пазара и струва 2 лв.

Ако трябва да ти направя снимки. Имам някъде в мазето или на село същата батерия. Добра е батерията. Нашата я сменихме, защото на жената й беше ниска иначе си е работеща.
to6o4033 - напреднал
nikolovvd написа:
1. Мивката трябва са я върнеш на продавача, за да ти направи отвора където ти се иска.
2. В комплекта трябва да има едно гумено уплътнение, което се слага между батерията и мивката, за да уплътнава и да не тече вода отдолу.
3. Трябва да има две шпилки с по-дълги гайки. Шпилките се завиват предварително в отворите, като се затягат с отверка чрез прозера в единия край на шпилката.
4. Батерията с предварително монтираните гъвкави връзки се монтира в отвора, а отдолу се нанизва гуменото уплътнение с формата на полумесец. Металната шайба със същата форма се слага последна и се затягат гайките с глух ключ. Продават ги на пазара и струва 2 лв.

Ако трябва да ти направя снимки. Имам някъде в мазето или на село същата батерия. Добра е батерията. Нашата я сменихме, защото на жената й беше ниска иначе си е работеща.
Отвора с какъв диаметър трябва да е?
ZEDYCUS - майстор
Фи 35, в големите магазини имат инструмент щанц за пробиване на отвора,. Иначе съм пробивал и с биметална боркорона с бавни обороти, но е трудно.Изображение
nikolovvd - майстор
Сложи някакви удължители (нипел-муфа или нипел-коляно) на топлата и студената вода, там където излизат от стената, както и някакви кранчета (при авария да не оставиш цялото жилище без вода) по твое желание, но гледай да са качествени, за да не береш ядове след време.
to6o4033 - напреднал
Благодаря на всички за мненията Ви, бяха ми полезни !!!

Тема "Монтаж на стоящ смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: