Мечтата на всяка домакиня
gkamenov - специалист
Здравейте, правя проект за малка кухня и мястото е ограничено. Искам да сложа пералня за пълно вграждане, като съм се спрял на модел на АЕГ https://www.technomarket.bg/products/09 ... -61470wdbi. Според чертежите за монтаж, пералнята се монтира в ниша между шкафове с ширина 600 мм. При мен, от едната страна ще е шкаф за мивка а от другата само завършваща страница. Пералнята е само с 5 мм по-тясна от нишата, т.е. ще има по 2мм от всяка страна и ме притеснява, че при центрофугиране ще се клати и ще се удря в страницата и съседния шкаф! Някой има ли преки впечатления от тази или друга подобна пералня за вграждане? Малко по-тежка я дават от другите перални та се надявам да е по-стабилна. Пода е равен с полиран гранитогрес.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
AEG е супер марка! Имах мноого стара пералня и си умря по други причини без никога да потрепне.
Монтираш според изискванията и толкоз
todortv - майстор
Това не е Перла.
Ако я нивелираш добре, няма да мръдне.
gkamenov - специалист
Благодаря за окуражаващите отговори! :)
kozl - майстор
Около 20 г. Канди работи в ПДЧ гардероб. Влизаше плътно и със зор в шкафа. Шкафа поемаше вибрациите. Сега Кандито е на 》35 г. и продължава да пере в кухнята. Обаче е в ниша в долните шкафове и с луфтове от двете страни по 1 см. И след инсталация с нивелиране и като няма какво да я запъне и започна да излазя от нишата при центрофуга. Наложи се да я закача от дясната страна с рапидки към един винкел, анкериран в подовата плоча. Укроти се и не мой да танцува коги центрофогува :lol:
А на сина му купихме Бош пералня, в-у нея Бош сушилня. Голяма подготовка правих за укрепване, а няма никаква нужда. Цялата композиция е по-висока от мен, а при центрофуга не потрепва дори. За танц и дума да не става. Имам миялна АЕГ и за 6 г. втори път беше на ремонт. Пералнятя ни е Електролукс (същия производител) и бая се тресе при центофугиране.
И да не забравиш да отстраниш транспортните фиксатори, че стаа страшно, не пералня а вибралня :wink:
lokes - напреднал
Здравей ,

Съвсем скоро си правих кухнята и както в твоя случай монтирах пералня за вграждане , в моя случай ARISTON CAWD129 със сушилня , но със сигурност AEG , BOSCH , SIEMENS , ще са по-дълготрайни .
Единствено както и ти се притеснявах за вибрациите и оставих 61 см широка ниша, която естествено се закрива от вратата . Вибрации не усещам особено .
Пералнята нова ли ще е ?
gkamenov - специалист
Пералнята ще е нова, но за вратичките се бях спрял на постформинг, а там размерите са през 5 см, така че вратата трябваше да е 60см. Освен това, при този размер кухнята се побира точно на стеничката, която от едната страна е с вътрешен ъгъл, а от другата с външен. Сега жената хареса друг материал (обикновенно ПДЧ) и не се бях замислил, че там вратичките може да са широки колкото си искам. :) Мерси за подсказкката! :partyman:

Иначе в друга кухня имам пералня АЕГ, свободностояща под плота е и има по 2-3см от всяка страна. Пералнята е на около година и нещо, работи тихо, преди центрофуга се опитва да си намести дрехите, но като завърти на 1200 оборота понякога виждам барабана как се тресе. Усещам вибрациите в пода -10 см плоча със замазка и теракот. Жената не ги усеща. Вчера правих тест, усещат се вибрации като пипна корпуса на пералнята, но ако си доближа пръста на милиметърче от нея, не ме опира! Така че се поуспокоих, но ще помисля да пусна поне 5мм по широка нишата, за всеки случай!
gkamenov - специалист
Пералнята дойде и имам леко тъп въпрос - в книжката пише за аквастопа на маркуча, че крана трябва да сочи надолу и най-много +/- 90 градуса, т.е. настрани. Моя кран сочи нагоре...та има ли някаква сериозна причина да го завъртам ?

Тема "Въпрос за пералня за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: