Мечтата на всяка домакиня
KRISTINOBAL - специалист
Здравейте, искам да направя гърба на кухнята с плочки и имам нужда от малко помощ.
Първо да наредя долните шкафове и тогава ли се слагат плочките на гърба?
Какви плочки да купя, харесал съм си едни 25 на 50 см., но по всички снимки и каталози за гръб се ползват само малки плочки, може ли да сложа по-големи и защо се слагат само малки?
Какво друга трябва да знам и да съобразя при купуването и лепенето на плочките?


Разтоянието между долните и горните шкафове е 75 см, има ли термо гръб с ширина 75 сантиметра?
dadko - майстор
И двата варианта са възможни-1:Първо слагаш долните шкафове, после редиш плочките и после слагаш горните шкафове. За целта долния ред трябва да се нивелират перфектно всички шкафове.
2: Всички шкафове могат да се сложат при вече наредени плочки. При този случай- долния ред може да се долепи до плочките а не да е под тях.
Щом са ти 25/ 50 -плочките ще трябва да ги редиш надлъжно, тъй като ще стане грозно вертикално- (плочка и половина).
75 см- вместо гръб, от този тънкия- можеш да сложиш и ПДЧ плоскост. Той е толкова термо, колкото и ПДЧ-то.
И дебелината от 18мм е по-добра от тези 10мм на гържа. На сестра ми монтираха преди месец кухня- гърба го залепили за стената с точно 8 петна силикон- та се изметна и изкриви, че се наложи да го махне и да сложи 18 мм ПДЧ.
Svetoslavoff1 - майстор
Както и дадко ти е писал, може и предварително да залепиш плочките. Аз така направих преди време като си ремонтирах кухнята, и докато чаках да станат шкафовете.
Между шкафовете площта е малка и затова по-добре седят по-малки плочки. Но за да не се туткаш много с лепенето, можеш да вземаш и по-големи с релеф като малки плочки. При мен са около 25х40см, но с релефно лице, което е като леко изпъкнали елементи прибл 2х2 см и ефект на широка фуга между тях. Трябва специално да се загледаш, за да видиш големите плочки. Дано си разбрал че си е малко сиеста време и дремя :)
kalpev - специалист
KRISTINOBAL, колко ти е голяма кухнята?
Питам, защото по принцип и по възможност, бих те посъветвал да си налепиш плочките от пода до горния ред шкафове и да се получи цялостен гръб. Не дай си Боже, да избие някога и някъде вода или мухъл, ще се благославяш, че така си направил.
Но, това е само съвет, разбира се :)
шоп - майстор
KRISTINOBAL, всичко е въпрос на вкус и лични предпочитания. Това е вкъщи. Снимката е гореща :-) Правена е преди 1 минута :-)

Плочките са 50х50см има и фриз. Със съпругата ми преди 10 ина години искахме рустикален стил. Плочките и особено фриза не бяха никак евтини, така, че да лепиш скъпи плочки зад долен и горен ред шкафове за мен е излишно. Зад шкафовете има само топлоизолация:-)

Успехи и да не забравиш да ни направиш съпричастни с някоя снимка след ремонта.

Прикачен файл

SAM_8305.JPG
KRISTINOBAL - специалист
Още нещо да попитам, кухнята е модулна, пристигна вчера след месец закъснение, както и да е, кухнята е шпаклована и готова за лепенето на плочките.
Имам още един въпрос относно шкафовете, понеже са модули, трябва ли да вържа шкафовете един за друг с винтове?
prascho - майстор
здравей,

Всички кухни са с модулни шкафове /дори и тези по поръчка/. Твоята не е изключение. Хвани ги с винтове един за друг след като ги подредиш във верига.
KRISTINOBAL - специалист
Да попитам, винтовете с който ще ги хвана един за друг по-специални ли са, в смисъл да не се вижда главата на болта и гайката?
joroantonov - специалист
Винтове за дърво 4х30 с глава Pz2. За да ти е по-лесно предварително може да си раздупчиш с бургия 3ка страницата от страната на завиване. По 6 винта са предостатъчни за кухненски шкафове - горни и долни.

Тема "Гръб на кухня от плочки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: