Мечтата на всяка домакиня
sirko - специалист
Здравейте, правя кухненски бокс и имам въпрос относно осветлението и как точно да разположа лунуте за да се получи нормално осветяване и колко броя да са, за сега съм се спрял на 8 бр. Със синьо съм отбелязъл къде ще има лед ленти под горните шкафове, червеното са луните както ги мисля аз, над котлоните аспиратора си има също осветление.
Лед лентата е с 1000лумена, луните са също лед 270лумена.
Лед лентата съм я купил, луните също но мога да поръчам още, от ляво на котлоните няма как да сложа лед лента че там е хладилника и фурната с MW фурна (високи шкафове)
Приемам всякакти рационални съвети!

Прикачен файл

66.jpg Скица на помещението
Duke_BG - специалист
това все още проект ли е или вече са готови шкафовете ?
ако не са готови поръчай да ти направят канал за лед лентите.

аз в аспиратора съм си сложил две енергоспестяващи 6400К /11W ( 55W) и е ден над котлоните така че от другата страна на котлоните не ти трябва нищо повече : )
ако луните са ЛЕД мисля даже че са много.

и още нещо : тия последните 20 см дето пише че са неотвяряеми нали са част от шкафа ??
sirko - специалист
Шкафовете са още в производство, канали за лантите не ми трябват ще ги слагам в алуминиев профил, всички ламБи са лед, даже и тези на аспиратора ще ги сменя след като монтират.
Въпроса ми е дали тези луни (лед 3W) ще са ми достатъчни, не искам да е като в операционна или пък тъмно като в нощен бар.
Ето и проекта, последните 20см са заради радиатора на парното и ако ги няма няма да мога да отварям вратата на фризера :mrgreen:

Прикачен файл

proekt.jpg
Lisko - майстор
Duke_BG написа:

ако луните са ЛЕД мисля даже че са много.
Съгласен. може би да останат 3+2 ?
Тази до прозореца е абсолютно излишна (в хладилника и без друго свети :)).

Тема "Въпрос за осветление в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: