Мечтата на всяка домакиня
Здравейте!
Ще правя цялостен ремонт на кухнята, но не мога да реша как да разпределя уредите и шкафчетата. Хрумват ми няколко варианта, но за сега няма да ги коментирам и показвам.
Искам да чуя вашите предложения.
Давам как беше старото разпределение и размерите, но мисля да не се спазва същата подредба.
Задължително ли е пералнята да е до мивката? Може ли мивката да се премести на съвсем друго място или съседна стена?
Трябва да реша окончателен проект, за да може въз основа на него първо да се направи ВИК и ел. инсталация.
Между прозореца и вратата за терасата има място, където може да се постави хладилника. Остава да се измисли къде да е мивката, пералня, фурна за вграждане с 2 котлона.

Прикачен файл

new.jpg
new.jpg (97.3 KиБ) Видяна 2725 пъти

Прикачен файл

old.jpg
old.jpg (64.01 KиБ) Видяна 2725 пъти

Прикачен файл

kitchen.jpg
kitchen.jpg (52.33 KиБ) Видяна 2725 пъти
Моля ви, дайде идеи, съвети....
cybersas - специалист
Какви идеи, като нищо не е ясно от тези чертежчета? Снимки по-добре - и къде е печката изобщо в цялата схема - котлоните трябва да са до комина за евентуален абсорбатор - фурната, ако е за вграждане - може и в колона по-на високо щом толкова няма място. Пералня в кухнята по принцип не ми харесва като идея, особено щом ще е и дневна, но предполагам, че няма къде другаде?
Благодаря за отговора!
Вероятно не мога да обясня добре, защото не разбирам много, затова и питам.
На едната схема е дадено как беше кухнята до сега. Между трапезарията (не е хол, отделно е дневната) и кухненския бокс имаше 3 метров двустранен шкаф от пода до тавана, вместо стена един вид. Сега е махнат, за да се освободи пространството и да може да се разпредели по-функционално.
Досега печката беше на балкона, но искаме да я вкараме вътре.
Не че искаме да има пералня в кухнята, но няма къде другаде да е. Някога, като е строено, не е предвидено да се пригоди към днешните стандарти и уреди.
Опитах се да начертая разположението и размерите, не знам как искате да го покажа по-точно.
Предполагам, че ще е удачно да е L-образно разпределение. Едната стена е 305 см. като 50 е комина и другата част 255. Малката стена е 150 см. до касата на вратата за стаята. Там комина е 30 см. и останалото 120 см.
Тръбата за обратните води е разположена в ляво на голямата стена и не знам дали мивката може да се премести примерно до вратата.
Въпросът ми е, в това пространсто, как може да се разпредели мивка, пералня и фурна за вграждане с 2 котлона над нея също вградени в плота и някак да има и достатъчно място за работен плот?
Последна промяна от geri_d на вт сеп 29, 2015 2:30 pm, променено общо 1 път.
Така по-добре ли се разбира?

Прикачен файл

new_kitchen.jpg
todor_tsanov - специалист
ето един вариант после ще ти направа и мивката до вратата

Прикачен файл

g2.jpg
g2.jpg (53.25 KиБ) Видяна 2635 пъти

Прикачен файл

g1.jpg
g1.jpg (50.33 KиБ) Видяна 2635 пъти
cybersas - специалист
Абе няма майтап - при мен е горе - доле същото - та можеш да го видиш реално - само дето вместо моята миална може да е пералнята - това е плота с два котлона и абсорбатора - в ляво от котлоните е комина... На мен фурната ми е вдигната на високо - в колона за по-удобно - на друго място.

Прикачен файл

IMAG0464.jpg
Благодаря ви!
Така като е на снимка и направено на програма се добива много по-добра представа от чертежи.
Предполагам, че ще имам и други въпроси в процеса на работа и пак ще пиша.
Дали може някой да ми препоръча ВИК и ел. майстор за Пловдив, че вече 2-ма електротехници, уж на познати ни караха да ги чакаме с дни да дойдат и накрая отказаха и само ни загубиха времето вместо да откажат веднага. Много несериозно, а специално тока не е шега работа и не може да се довери човек на всеки.
Едно време като слагаха дограмата, някак прекъснаха кабели около прозорците и след като вече оправихме стената, установихме, че 2 контакта не работят, но решихме да не къртим пак и карахме с разклонители, но сега без това ще се кърти това помещиние, поне там да оправим инсталацията.
А за водата ни казаха, че е по-добре мивката да е възможно най-близо до тръбата за обратни води, че ако я сложим на стената до вратата, не че не може, но ще има извивки по тръбите около комина, което може да доведе по-лесно да се запушат някога. Така ли е? Или който си разбира може да направи мивката навсякъде? Или пък този вариант да се мести мивката да отпадне и да не го мислим?
Досега не сме имали абсорбатор, защото печката беше на балкона и не ми е ясно много. Имам въпрос за него по проекта - връзката от абсорбатор до комина през шкафчето, което е между абсорбатор и комина ли ще минава или над шкафа? Има ли значение къде е отворът в комина сега или може да се премести където трябва. Сегашният е с капаче на разстояние 25 см. от тавана надолу и на точно 30 см, колкото трябва за горен ред шкафове от стената от страната където комина е 51 см. Опитах се да го покажа на първия ми чертеж като ориентир ако се разбира
cybersas - специалист
Дупката на комина може да се премести като се запуши тази и се направи нова, ако е необходимо. При мен абсорбатора е вграден в шкафа, на страницата на който е дупката. Има си и самостоятелни абсорбатори - просто нямаш шкаф над котлоните и толкоз - всякакви вкусове, възможности и т.н.

Тема "Помощ за проект за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: