Мечтата на всяка домакиня
  oZoNe
Нещо, поне аз си мисля на теория невъзможно се случва при мен. Свързах си аспиратора в кухнята, там където са комините, но в съседния комин т.е. от другата страна на ъгловата чупка. Преди да монтирам, пробвах със запалка и комина си дърпаше. На 3 метра от него е ревизонната шахта за ВиК щранговете. Като си пусна аспиратора, здраво надува въздух през ревизионната шахта. Как е възможно да има връзка между две вертикали на 3 метра една от друга... Идеи?

Изображение
inspo - майстор
За да изкараш определено количество въздух с аспиратора , трябва да вкараш в помещението пак толкова.
В твоя случай, явно дърпа от шахтата с щранговете.
Отвори прозореца и виж дали пак ще е така...
radius - майстор
Абсолютно, не си се замислил, че тоя въздух който излиза, не се "произвежда" в помещението, а идва отвън.
Затварям вратата между кухнята и коридора, която е плъзгаща и има отзявания, но пак е така. Духа от ревизионната шахта и то доста силно. Съседите отдолу се оплакват, че им мирише на цигари, а комина им е затворен и нямат аспиратор. Предполагам, че минава през шахтата на щранговете. Ще пробврам и на отворен прозорец. Просто се чудя има ли начин да е нещо в конструкцията на сградата и грешката да е в мен. Аз да съм вкарал аспиратора в някакви шахти, който да са свързани с шахтите на щранговете.... но не виждам как. За мен единственото разумно обяснение е ако някой на горните етажи е местил кухнята и е докарал вода и аспирация на едно място в гипскартон.
nikolovvd - майстор
През Лятото в един апартамент от новото строителство в София, като погледнеш през ревизионния отвор се виждаше в съседния апартамент, който бе от другия вход. Повече мисля, че няма нужда от коментар.

Тема "Проблем при свързване на аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: