Мечтата на всяка домакиня
stevebradata - специалист
Привет искам да попитам как е правилно да се монтира гъвкавата търба с която се свързва абсорбатора към комина

на него имаше нещо като пластмасов пръстен с засег които е за отвора към абсорбатора и от гора трябва да вкарам връзката но така както съм го направил ми се струва не правилно защото изпуска въздух може би чичо Силикон ще трябва да играе :?

ако аз все си мисля че търбата трябва да е от горе на пръстена ???

Прикачен файл

DSC03071.jpg
DSC03071.jpg (95.16 KиБ) Видяна 12712 пъти
megaCom - напреднал
разбира се че се слага отгоре,и се пристяга със скоба,като диаметъра на тръбата се определя от отвора на аспиратора :wink:
stevebradata - специалист
аха ми на аспиратора пише Ф 120 и аз си купих такава търба дали не съм в грешка нещо ? или трябва да го извадя и да го надена отгоре със сила и да сложа скобата ?
megaCom - напреднал
трябва да стане....срежи я и я постави. няма смисъл да използваш сила...или ще влезе спокойно,или вземи друга с малко по-голям диаметър.скобата ще компенсира разликата
stevebradata - специалист
ок мерси сега ако ми остане време ще се пробвам да я вкарам ако не ще нося утре пластмасовата шайба да видя тя в каква търба ще влезне


Благодаря за съдействието :razz:
Huhavela - специалист
За по-лесно можеш да намериш едно парче алуминиева лепенка и да залепиш мястото на снадката.
angel_ov - специалист
И аз имах такъв проблем.
Нарязах на няколко места меката връзка по дължина (някъде около 2 см) и малко силикон и "заспа".
stevebradata - специалист
mm да и аз си мислех точно да направя това еххе но сега скъсих търбата и май ще пробвам с нова и там ще съм подготвен :)
shadowman - майстор
Друг вариант, но малко по-скъп е отива се в практикер или бриколаж и се купуват пвц тръби с кривки, снадки и нещата стават малко по-интелигентни.

Тема "как да монтирам въздуховода на абсорбатора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: