Мечтата на всяка домакиня
bisplus - специалист
Не си мисли , че си намерил решение преди да пробваш тези филтри...може да стане така, че аспиратора ти да не върши нищо защото чрез тези филтри ще се затрудни преминаването на парите! И никой не хули и несе пули просто изказва мнение!!!
Далеч съм от мисълта,че проблемът ми е решен.Но ако с филтрите не стане,ще търся други варянти.Ще споделя за ефекта ако изобщо успея да намеря филтри.[/u]
Здравейте, форума е много полезен и благодаря на всички, които помагат със съвети!
И аз имам въпрос за отдушника - каква в крайна сметка е неговата роля и изобщо редно ли е към него да се включват каквито и да е вентилатори?

Така, при нас съседа на втория етаж ползва комина за печка на дърва, в отдушника не можело да се включи аспиратор. Къде тогава? По някаква причина не искам да си дупча стената. Какво правя тогава?

И защо да не може в отдушника? Не било приятно за съседите. Обаче и на мен не ми е приятно, когато съседа си включи вентилатора в тоалетната.....Защо вентилатор в тоалетна/баня може а аспиратор не може?
miroslav - напреднал
Bagry
На въпроса "И защо да не може в отдушника?" и др. такива
Защото отдушника е проектиран за вентилация на сервизното помещение а не за да се включват в него аспиратори печки и др. подобни.
За тази цел с има проектирани др. такива а ако ням дай под съд проектанта на жилището в което живееш.
Emerald - модератор
Така, при нас съседа на втория етаж ползва комина за печка на дърва, в отдушника не можело да се включи аспиратор. Къде тогава? По някаква причина не искам да си дупча стената. Какво правя тогава?
Навремето жилищните кооперации не са предвиждали въздуховод за аспиратори. Затова пък е имало комини за печки. Сегашните пък комини нямат. :lol: Ами това е проблем на проектирането. Като няма къде и не искаш да дупчиш стената, значи никъде. Има абсорбатори. Не са ефикасни за миризми, но какво да се прави... Нямаш вентилационна шахта за аспиратор. Всеки вид въздуховод си има строго конкретно предназначение.
Последна промяна от Emerald на пет юли 06, 2007 10:48 pm, променено общо 1 път.
zinaida - напреднал
И ние имаме подобен проблем - в банята ни мирише на манджа, въпреки че вентилатора е с клапа :?
Emerald - модератор
"Изчислявайте" съседа който се е подключил незаконно към вентилацията и се разправяйте с него!
Понеже разбрах,че няма друг варянт за аспиратора,ще къртя.Тук ми идва другия проблем.Както казах и по-рано,нямам външна стена.Както и да е ще се прави гимнастика.Проблема е,че стената на която ще пробивам отвора е с външна изолация.Та питането ми е как да пробия дупка,без да нанасям големи поражения на изолацията?! :idea:
LazarGanev - "Велик майстор"
С диамантена боркорона. Машината е специална, със стойка, която се захваща за стената. Реже и желязо и прави идеално гладък отвор. Фирми занимаващи се с газификация ги имат. За кой град става въпрос?
Ако на някой му се наложи да прави това,казвам аз как го направих и стана чудесно. :-D Пробих си дупката на външната стена с къртач.Пробивах докъто стигнах стиропора и след това го изрязах.Получи се перфектна дупка,без никакви поражения на изолацията.Реших си проблема и се надявам съседите вече да са доволни

Тема "Ако някой знае,моля за помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: