• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
naB4o - специалист
Здравейте, закупихме следната съдомиялна машина по време на черния петък. Дойде време и за нейното монтиране, но след поставянето й във нишата, има луфт между горната й част и самият плот. Въпросният луфт е в порядъка на 8-10 см, не съм го измервал, предишно вградената миялна е била НАРДИ, и сигурно е била по-висока, не знам.
Прилагам примерна картинка/схема на ситуацията. Въпроса ми е следният: проблем ли е сегашното положение, и как да процедирам?
1. Да повдигна цялата миялна на нещо, като основа, за да може да се вдигне цялата и нивото на бутоните да е на нивото на вратичката, и изобщо задължително ли е да са на 1 ниво. Ако са по-ниско от вратата, ще е по-неудобно оперирането с нея, но само това ли е?
2. Да се измислят подпори над миялната, които да уплътнят разстоянието, до нея
3. Не съм пробвал колко могат да се извадят крачетата на миялната, но предполагам, няма да могат да компенсират такъв луфт, а и не знам до колко е практично за нея

Благодаря предварително за отговорите и насоките!

п.с. Легенда на схемата: черно-пдч/плот; червено-миялна; зелено-вратичката

Прикачен файл

mialna.png
mialna.png (2.43 KиБ) Видяна 3274 пъти
sinbor - специалист
Съдомиялната има две крачета в предната част и едно в средата на задната. Предните се виждат и може да ги развиеш до желаното положение, задното се регулира обикновено с отвертка. Нивелираш, ако е за вграждане следвай инсрукциите за монтаж, обикновено се хваща с винтове към страниците и плота и след това се монтира вратата с шаблон.
Успех!
ZEDYCUS - майстор
Първо провери в монтажната схема каква трябва да е максималната височина на вратичката за вграждане и след това процедирай според нея. Ако е по дълга от максималния размер, като се отваря долния край ще опира в тялото на съдомиялнята. Така че може да се наложи да си остане на ниско и да компенсираш отвора с декоративен панел като вратата.

Някои модели имат реглаж с краката 10см, пробвай колко се развиват. Някои имат и захващане за плота на кухнята и ще се стабилизира.
Lisko - майстор
Не разбирам какво значи "нивото на бутоните да е на нивото на вратичката", защо е необходимо и защо е необходима зелената вратичка ?
radius - майстор
Защото, ако вратата е над бутоните, ще се натискат трудно ( те са отгоре, а вратата ще ги крие). А вратата е необходима, за да не се откроява миялната.
Павчо, ако останеш на варианта без повдигане, може да отрежеш 8 санта от вратичката и да кантираш. И парчето ще стане бленда, а вратичката ще е колкото ти трябва. Рязането и кантирането на подходящи машини ( в М Тех), че иначе ще се нащърби.
Lisko - майстор
Ние нямаме такава вратичка, не ми беше хрумнало, че не бивало да се откроява. Ми печката и тя се откроява.
ZEDYCUS - майстор
Съдомиялнята е за вграждане, виждат се сервизни отвори и пластмасови детайли, ако не сложиш декоративен панел като другите врати е грозна картина. :)
radius - майстор
Ей Лиско, не се заяждай, да не те набара Кумчо Вълчо.
Lisko - майстор
Заяждане е когато казваш "твоето е лошо".
Аз не се заяждам - не казвам, че е лошо - казвам - не разбирам защо е необходимо така.
Правете разлика между хора дето се заяждат и хора дето не се.
radius - майстор
Ще продължа в същия анализаторски стил : като не разбираш - ние ти обяснихме, но въпроса не е, че не разбираш, а че не го приемаш.
  • 1
  • 2

Тема "Луфт между съдомиялна и плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: