• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
kuger - майстор
Аз бих избрал електрическата с открития механизъм, по-практична е за употреба и почистване по време на използването и. Който е мелил домати ще разбере за какво говоря.
infomar
download/file.php?id=103183

Имам подобен на този модел.

Миналата година я ползвах за първи път и почти останах доволен.
Мислех си, че без проблем и без спиране мога да обработя 100-200 кила домати, но се оказа, че след всеки 10 килограма/една кофа, трябва да се спира за да се охлажда ел.двигателя. Не, че се загрява много и пуши, но така пише в упътването на всяка подобна - след 20 мин. работа по 10 мин. почивка.

Като цяло вършат работа и вадят доматен сок почистен от люспи и семки. Не е както от 'центрофугите', но е много по-добре от мелене с ръчните машинки и тази за месо. Качеството на мелене зависи от настройката на болта в началото на фунията. При завит болт се запушва често и иска почистване, а при почти отвит - върти по-лесно и не забива много. Хубаво е да има и заден ход, че ако се забие се освобождава лесно. Да е с по-голяма отвор за пускане на доматите...
Почиства се лесно.


Мисля, че е добра инвестиция и вече всички домати ще ги минавам с машинката. Не, че правя кой-знае колко, но 200-300 буркана с ръчна машинка си е проблем.
Аз съм доволен от този тип машинки.
Върбан Войков - помощник
Там е проблема че родителите ми прехвърлят 100 килограма домати а аз купих от тази със червената машинка но не знам дали работи удачно и докато е време да я връщам а във магазина ми обясниха че е нов модел и е много по продуктивна от бялата ама на търговец кой вярва :supz: а на червената и дават да обработи по 2 килограма на минута #-o
infomar
Върбан Войков написа:
Там е проблема че родителите ми прехвърлят 100 килограма домати а аз купих от тази със червената машинка но не знам дали работи удачно и докато е време да я връщам а във магазина ми обясниха че е нов модел и е много по продуктивна от бялата ама на търговец кой вярва :supz: а на червената и дават да обработи по 2 килограма на минута #-o

Тя може да е специализирана само за домати - гледам че и пише 50 кг/час.



Нямам представа за нея - тази горната е с приставка за домати и може да се ползва за месомелачка и идва с още няколко приставки. Зависи също и от мощността - тази с 100-1200 вата са по-добри от тези с 400-600 вата. Ако ползваш функцията за месомелачка и пуснеш домати - нямаш никакъв проблем... направо хвърчи.
  • 1
  • 2

Тема "Мелачка за домати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: