• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
kistbam - специалист
Здравейте! Предстои ми изграждане на кухня в нова къща. В момента къщата е на груб строеж и предстоят инсталациите. Поради това пускам тема за да доизясня разположението на мебелите в кухнята.
Идеята за кухня е следната:
Изображение
Склада, хладилника и фурната ще са модули отгоре до долу. Над фурната е отвора за аспиратор, а в другия ъгъл (със синьо) ще се прекара права и обратна вода.
Според вас добре ли са разположени мебелите и уредите в кухнята. Ако НЕ, какви са забележките.
Благодаря предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добре е че имаш плот до фурната и плот до котлоните и нищо не стърчи между мивката и котлоните
Губиш ъгъла до миалната. За мен разумното е ъглова мивка, но аз търся първо удобство, после визия :-)
Добър ти е проектът
Броил ли си колко контакта ти трябват по плотовете :-)))
joroantonov - специалист
Разпределението е като по учебник - хладилник, мивка, котлони и фурна. Ъгъла няма да го загубиш шкафа ще е с глухо чело.
shadowman - майстор
Бих препоръчал до колоната да направиш висок шкаф - килер (вероятно този където пише склад е такъв) с размер 300-400 мм, така ще изглежда по-добре кухнята понеже само шкаф колоната ще стърчи сама. Друг вариант е да преместиш шкафа с фурната до хладилника и стават три големи шкафа. Съдомиялната може да я изместиш от другата страна мивката и така ще усвоиш ъгъла.
kistbam - специалист
n_a написа:
Броил ли си колко контакта ти трябват по плотовете :-)))
Не още, ама няма да са малко. На първо време се сещам за поне 4-5 уреда, които имаме.
shadowman написа:
Бих препоръчал до колоната да направиш висок шкаф - килер (вероятно този където пише склад е такъв) с размер 300-400 мм, така ще изглежда по-добре кухнята понеже само шкаф колоната ще стърчи сама. Друг вариант е да преместиш шкафа с фурната до хладилника и стават три големи шкафа. Съдомиялната може да я изместиш от другата страна мивката и така ще усвоиш ъгъла.
Не ми се ще, да разделям фурната и котлоните. По скоро ще обмисля варианта с 300-400мм шкаф до този на фурната. Трябва да го видя на 3D.
А това за съдомиялната... Не мога ли и сега да усвоя ъгъла с шкафа на северната стена? Или ти имаш предвид ъглов шкаф?
shadowman - майстор
Ъгъла може да се усвои по два начина, първия със заглушен шкаф, този шкаф е неудобен за обслужване, може да му се сложи някакъв механизъм, но пък уползотвореното място ще е много малко. Другия начин е да се направи шкаф на буквата "Г", в случая шкафа става лесно достъпен. По проект съдомиялната се пада точно на сглобката на плотовете и поне според мен това не е много хубаво понеже най-вероятно под плота ще се сложат ъглови планки за да го държат.
todor_tsanov - специалист
Може и тъка да се направи, страницата се зарязва за цокъла и плота лежи в/у нея

Прикачен файл

dd.jpg
dd.jpg (51.76 KиБ) Видяна 2751 пъти
shadowman - майстор
Така е добре, дано не се стреля на сантиметъра.
kistbam - специалист
shadowman написа:
...Другия начин е да се направи шкаф на буквата "Г", в случая шкафа става лесно достъпен. По проект съдомиялната се пада точно на сглобката на плотовете и поне според мен това не е много хубаво понеже най-вероятно под плота ще се сложат ъглови планки за да го държат.
Мисля, че не ми е проблем да изместя миялната един модул по-наляво (на юг), но ми стана интересно какъв е този шкаф на буквата "Г" и как се обслужва, можеш ли да покажеш някакви снимки.
P.S. Благодаря ви за отговорите.
miliad - майстор
И двата варианта на ъглов шкаф нагледно

Прикачен файл

CAM00439.jpg
CAM00439.jpg (16.33 KиБ) Видяна 2422 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Разпределение на куня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: