Мечтата на всяка домакиня
pavelvasilev - специалист
Привет колеги, имам може би тъп въпрос, защо има вентилационни отвори в горната си част на Аспиратора, нали като се пусне вентилатора почва да засмуква въздух в долната си част, а като има отвори в горната си част, така не излиза ли част от парите при готвене чрез горните вентилационни отвори?

Изображение
През тези отвори излиза "пречистения" въздух, когато уреда се ползва само в стаята, т.е. въздуха не излиза през тръбата извън стаята!
pavelvasilev - специалист
jt73 написа:
През тези отвори излиза "пречистения" въздух, когато уреда се ползва само в стаята, т.е. въздуха не излиза през тръбата извън стаята!
Мерси за съвета, току що запуших горните отвори понеже е свързан към комина, вече не духа в горната си част и следователно уж пречистените миризми :), аспиратора е с метални филтри и задържа мазнини но не и миризми.
Поздрави
lov - майстор
Не трябва да ги запушваш ти. Прочети си инструкцията някъде трябва да има клапа която пренасочва въздуха към тях или към отдушника.
kuger - майстор
Това е комбиниран аспиратор/абсорбатор. Притежава превключващи клапи. Примерно през зимата, за да не се изтегля въздуха от помещението, се превключва в режим вътре/вътре. Тогава е нужно да се добави и карбонов филтър.
pavelvasilev - специалист
kuger написа:
Това е комбиниран аспиратор/абсорбатор. Притежава превключващи клапи. Примерно през зимата, за да не се изтегля въздуха от помещението, се превключва в режим вътре/вътре. Тогава е нужно да се добави и карбонов филтър.
Мерси за пояснението, когато готвя и пускам абсорбатора, независимо дали е зима и лято, винаги отварям балконската врата, като през зимата в студа отварям с 2 см. за да си влиза свеж въздух, иначе почва да дърпа въздух от вентилацията на банята и става мазало от миризми. Много съм доволен откак запуших горните отвори, аспиратора е друг модел и е само с една клапа, намали се драстично вътрешната миризма и съм доволен, явно преди малко или много е пропускал миризма и през горните отвори и сега вече е супер :)

Тема "Аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: