Мечтата на всяка домакиня
Здравейте! Нов съм във форума (може би най-новия член дори) и започвам с въпросите към вас. Имам къща в планината, която е много стара и реших да направя някои освежаващи ремонти. Стените на къщата са с плет, камък край камината и тук там тухли. Мазилката е с кал или глина не знам точно, но на места е много подпухнала и къртя до здраво, а след това измазвам със съвременни смеси, като се старая да запазя автентичния вид на сградата и интериора. Стигнал съм до стая, в която има мивка, където след ремонта ще е кухнята. Едната стена е много крива (приложил съм снимки) може би поради това, че от другия й край е камината (оджак). Идеята ми е да залепя камък (каменни плочи) върху цялата стена. Естествено, ако имате други идеи ги споделете. Та ще се радвам да ме насочите как да процедирам.
Прикачен файл:
IMAG04466666.jpg
Прикачен файл:
IMAG0442.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Имай предвид, че калта/кирпича и варта, консервират дървенията. Докато циментовите неща дишат по-различно и има опасност дървото да загние
Идеята ми за сега е да закова рабица на цялата стена и да я измажа с вар и цимент, след което за залепя каменни плочи с цимент и пясък.

Тема "Идеи за стена в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: