Мечтата на всяка домакиня
todor_tsanov - специалист
Ми проекта е добре но може и още:
http://pnr.ma/cSLXvC
http://pnr.ma/dVcgEy
Фърбата - специалист
todor_tsanov написа:
Ми проекта е добре но може и още:
http://pnr.ma/cSLXvC
http://pnr.ma/dVcgEy
Това с какъв софтуер е правено?
prascho - майстор
Мда, и аз мисля, че Г-образна кухня в случая е по-добре!
Chavdar0011 - помощник
8180 написа:
Колега Chavdar0011,
Изобщо не е задължително да се съобразяваш с нас
Естествено, че не е задължително да се съобразявам с вас, но това, което се написа до тук е много уместно.
8180 написа:
Споменах, че ще трябва да се съобрази и "храненето" - да е сравнително близо и дали не може хладилникът да отиде там, например. Идеята е да "откраднеш" малко местенце от трапезарията (ако е там) и да "усвоиш" лявата част в бокса с плот и шкафове за по-удобна кухня.
В момента имаш 2,4м2 оборудване и 4м2 "ходова" част. Ако се усвои в ляво ще станат ~2,8 към 3,6 - все е нещо. Ако изчезне и хладилникът става доста по-спокойно.
Гледам, чудесно рисуваш/чертаеш - пробвай, ако искаш.
За съжаление няма как да се "открадне" местенце от дневната. Просто разположението на мебелите в дневната не го позволяват. А и пренареждане на мебелировката не е вариант, понеже скоро е правен ремонт там(преди година).
Направих и нов чертеж с актуалното раположение на помещенията около кухнята, понеже на първия чертеж е грешно.

Има ли значение каква е дължината на въздуховодите на аспиратора? Понеже съм чувал, минимум трябва да има 1 метър прав участък. Има ли нещо вярно в това?

Прикачен файл

ade12.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Chavdar0011 написа:
....минимум трябва да има 1 метър прав участък. Има ли нещо вярно в това?
Тц! Идеалното е да вържеш директно :-) . Идеално не за аспиратора, а за оползотворяване на пространството. Инак за самия аспиратор, колко е по-дълга хоризонталната част, толкова му е по-трудно да изкара въздуха.
Какво мислиш за едно малко Г :-) да завътиш хладилника с лице към прозорците и заедно с колоната на фурната да ги дръпнеш до мънинката стеничка към хола?
Визулано скриваш част от кухнята, без да и намаляш обема, увеличаваш полезната работна площ и получаваш малка стена към хола за хубости и да не ти се наднича в хладилника от дивана :-) М?
galin56 - специалист
Моето мнение е, че твърде много задълбавате по някой път излишно в разсъжденията. Това например хубаво- хладилник- мивка, плот, фурна и котлони - плот - миялна. Това звучи добре, но ако проектираш кухня на голям ресторант, където ще се готви между 15 и 24 часа на ден. Ти сега, че на ден-два ще готвиш по час-два и то в кухня всичко на всичко 5 квадрата дали ти е нужно да мислиш подобни схеми? Аз наскоро си мислех моята и гледах всичко да е максимално просто. Котлоните до комина заради аспирацията, мивката до тръбите, около мивката гледах да има повече свободно място за да не пръска и да можеш да си миеш и режеш на спокойствие. При теб проблема като гледам е аспирацията. Не, че искам да те обезкуражавам ама и двата варианта са много зле. Ако го свържеш с отдушника в тоалетната нищо не правиш защото е много далече и въобще няма да дърпа. Колкото и да е мощен не очаквай да смуче изобщо добре. Ако си пробиеш външната стена с Ф10 - ами зимата? Знаеш ли от там какъв студ ще влиза и какъв вентилатор ти трябва? Трябва ти специален, който е адски скъп и пак ще влиза студ и влага.
Въпреки това според мен до прозореца и терасата е по-добре. Отваряш малко и проветряваш и това е. За пробиването на стената не съм спец и не съм виждал такова изпълнение никъде за това не давам съвети, но вече ти написах моите опасения.
Останалото разположение е както ти дойде от вътре, разстоянията са адски малки и компактни, така, че всякак е добре.
ПП:Сетих се, вуйчо ми направи подобно нещо. Зазида си терасата и я направи кухня. Проби и изкара една тръба един метър навънка и кривката накрая(като крив кюнец) я обърна надолу да не подлива вода и сняг. Слага и някакви клапи за да не влиза студ. Със по-мощен и професионален аспиратор ще дърпа, но при минус 20 навън не мисли, че около него няма да се усеща студ.
Chavdar0011 - помощник
galin56 написа:
...При теб проблема като гледам е аспирацията. Не, че искам да те обезкуражавам ама и двата варианта са много зле. Ако го свържеш с отдушника в тоалетната нищо не правиш защото е много далече и въобще няма да дърпа. Колкото и да е мощен не очаквай да смуче изобщо добре. Ако си пробиеш външната стена с Ф10 - ами зимата? Знаеш ли от там какъв студ ще влиза и какъв вентилатор ти трябва? Трябва ти специален, който е адски скъп и пак ще влиза студ и влага.
ПП:Сетих се, вуйчо ми направи подобно нещо. Зазида си терасата и я направи кухня. Проби и изкара една тръба един метър навънка и кривката накрая(като крив кюнец) я обърна надолу да не подлива вода и сняг. Слага и някакви клапи за да не влиза студ.
За пръв път чувам, че влиза студ и влага през аспиратора, когато въздуховода е изведен директо навън. Приятелите, на които по този начин им е направена аспирацията, нямат подобни оплаквания. Порових се малко в интернет, но и тук не откривам нищо подобно. Повечето проблеми, относно аспирацията са свързани с въздуховоди прекарани към комини или отдушници...
А това да стърчи тръбата един метър навън... Струва ми се доста грозно. Не знам дали така се прави, но не съм виждал такова изпълнение.
n_a написа:
Какво мислиш за едно малко Г :-) да завътиш хладилника с лице към прозорците и заедно с колоната на фурната да ги дръпнеш до мънинката стеничка към хола?
Визулано скриваш част от кухнята, без да и намаляш обема, увеличаваш полезната работна площ и получаваш малка стена към хола за хубости и да не ти се наднича в хладилника от дивана :-) М?
Доколкото те разбирам, предлагаш да завъртя хладилника с колоната и да продължа плота до края на стената? Ако е така, няма как да стане, защото широчината не е достатъчна. Помещението е широко 160см. Хладилника с колоната са 120см. Като добавим и плота, се получават 180см... Иначе идеята е добра :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Chavdar0011 написа:
Помещението е широко 160см. Хладилника с колоната са 120см. Като добавим и плота, се получават 180см... Иначе идеята е добра :)
Там не прибавяш цялата ширина на плота, а скрояваш според.
Фурната на нивото на плота, а долният шкаф по-тесен. Тази колона не е монолит. Това им е хубавото на мебелите по поръчка. Опитай пак. "Поогледай" идеята
galin56 - специалист
Здравей отново, ами ако мислиш, че няма да има проблем зимно време, моя съвет е до прозореца да си сложиш котолоните. Вкараш ли ги в средата на стаята и да тръгнеш с чупки към отдушника с очакването да имаш аспирация - страшен автогол ще си вкараш. Ще има да ти смърди на манджи та знае ли се. Това е моето мнение.

Тема "Проект на кухня - мнения, идеи и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: