Мечтата на всяка домакиня
kozl - майстор
Svetoslavoff1 написа:
Дано греша, но според мен не е драскотина, а пукнатина.
Оказва се, че не си сгрешил :wallbash:
За залепване има смо;ли дето ще я лепнат + подсилване с планки и лепене отдолу.
Отгоре може да се полира с разни шкурки за камък. Така като за направи си сам.
Навремето аз правих изпълнение с гранитни плотове - снадка. Дадоха ми двукомпонентно лепило за гранита. Само, че стяга бързо и аз поизкривих снадката и те така 13 години до сега. Но от долната не лицева част съм подсилил снадката на плотовете с метални планики + монтажно лепило.
Търси подходящо лепило за твоя материал.
lov - майстор
Дири някъде специалисти където се занимават с камъни. Имат си специални лепила и китове за тази цел. Сам едва ли ще се справиш.
Здравейте отново,
Благодаря за съветите - намерих много здрав кит специално за камък!
Въпроса ми е как би могла да се полира отгоре след залепването?
joroantonov написа:
С цикла!
Къде мога да намеря подходяща цикла
lov - майстор
Следващия въпрос ще бъде как и с какво да полирам мястото дето циклих. И как да го направя така че да не личи.
Не се занимавам с камъни въпреки че съм им фен по моите ремонти. Ама има една приказка дето са а казали хората много отдавна:
Козата си сака пръч. :-D
Та за това ти казах на намери си майстор да ти го залепи и направи както трябва.
Иначе тая пукнатина все ще си я гледаш колко грозно стои.
lov написа:
Следващия въпрос ще бъде как и с какво да полирам мястото дето циклих. И как да го направя така че да не личи.
Не се занимавам с камъни въпреки че съм им фен по моите ремонти. Ама има една приказка дето са а казали хората много отдавна:
Козата си сака пръч. :-D
Та за това ти казах на намери си майстор да ти го залепи и направи както трябва.
Иначе тая пукнатина все ще си я гледаш колко грозно стои.
Да радвам се че се сещаш какви ще са ми следващите въпроси - все пак за това форума е "Направи Сам Форум", където се дават съвети от хора с опит - нали така :)
Ако някой е правил подобно нещо и го сподели ще е чудесно и евентуално ако е много трудно за аматьори няма да се занимавам.

Иначе и аз се сещам за една приказка - Която кокошка много крещи,
малко яйца носи. :-D
lov - майстор
Не се заяждам казах си само мнението и за това което знам.
Така се случи че по край моите поръчки за камъни се наложи да ползват пък моите познания и от време на време ме викат за някое друго ремонтче по машините. Та докато си върша моята работа и нали съм любопитко видях много неща как се лепят китват най различни детайли. Та видях колко много консумативи ползват така че после ако не знаеш че там е лепено ще си помислиш че това е монолитно парче. Не е само да намацаш с лепило и да притиснеш детайлите. И освен материалите си иска и ръчичка и оченце когато на края се и китва. Не си мисли че при счупване все едно е срязано без липсващи парченца.
Та не е за аматьори защото имаш право само на един опит.
kozl - майстор
Те и професионалистите грешат, но поне са по-запознати с материята. Наблизо имаше магазин за каменарски джаджи. То вътре много неща ...... за рязане, за шлайфане, за полиране, за имрегниране, за лепене и все скъпи. Аз си купих от там диск за флекса за заглаждане на срязани ръбове. Да ама спестих следващите за финосване. Финансов компромис. Те за тва е по-меродавно да търсиш профи с необходимите инструменти.
ИванИ - напреднал
Мивките Schock са изключително здрави. Не би трябвало да се надраска, а относно счупване на 2 през средата - трябва да е била хвърлена от високо или не знам...
Отделно, ако си купите от България такава мивка (има доста видове и цветове), имат по 2 години гаранция. С наложен платеж и опция за преглед - като ти дойде счупена, можеш да я откажеш: https://www.grandecor.bg/магазин-продукти/мивки-schock/

Тема "Въпрос за гранитна мивка Schock" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: