• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
zhoro25 - специалист
Здравейте,

Взехме си къща необитавана от няколко години. При смяна на кухнята се оказа, че стената зад старият плот е в плесен/мухъл, но не е влажна, оказа се, че преди години е имало проблем с чешмата (протекла връзка) и собственика е нямало как да погледне зад гърба на кухненските шкафове и да види белята.

Веднага напръсках стената със Саво и всичко изчезна след 2 часа, за всеки случай пак повторих. Стената е от гипс картон шпаклован и боядисан (не знам с какви марки материали).

Ще слагаме нова кухня ... въпроса ми е, има ли препарат/латекс/боя, която бихте ми препоръчали да намажа стената преди да я "залостят" с плота и шкафовете?

Рових се из нета и разбрах, че има няколко продукта:
С кой от препаратите имате опит и бихте ми препоръчали?

Благодаря

Георги
dundurma - специалист
ако ще купуваш САВО,вземи си белина.същото,но с не помпозно име и няколко пъти по-евтино.....и по-концентрирано
Svetoslavoff1 - майстор
dundurma написа:
ако ще купуваш САВО,вземи си белина.същото,но с не помпозно име и няколко пъти по-евтино.....и по-концентрирано
+1!
Neno Er - специалист
dundurma написа:
ако ще купуваш САВО,вземи си белина.същото,но с не помпозно име и няколко пъти по-евтино.....и по-концентрирано
+1

Малкият врабец,
Ти да не си рекламен агент или дистрибутор на тези материали? :lol:
tanq222 - специалист
Аз съм пробвала с всякакви препарати, премахва се мухала, но после пак се появява, няма спасение.
djpatzo - специалист
tanq222 написа:
Аз съм пробвала с всякакви препарати, премахва се мухала, но после пак се появява, няма спасение.
Пробвах със SAVO, пробвах с белина, но резултат временен. След известно време пак се появява неприятната миризма и самия мухъл. Мухала единствено го спасява и премахва силното слънце, но в шкаф на стена в дома няма как да го има. Нещо ме навежда на мисълта, че ултравиолетова светлина би помогнала след третирането с някой от препаратите по-горе, които описах. Трябва да пробвам и ще дам инфо :)
Намери ли решение на проблема?
Аз също препоръчвам Саво, за няколко часа премахва мухала. Също така моя съвет е да пребоядисаш ако имаш тази възможност и да проветряваш помещението по-често :)
elman - напреднал
Имали сме проблеми с мухала и от него се оттървахме едва когато премахнахме влагата в къщата(след основният ремонт с построяването на втория етаж), т.к. къщата е калкан и задната стена е 70см камък и зимата си се мокреше точно в кухнята, а лятото си съгнеше. След ремонта и добрата постоянна вентилация в цялата къща проблем с мухъла няма. В този ред на мисли, ако зад гипкартона продължава да си живее мухъла, ще продължава да избива след време.
  • 1
  • 2

Тема "Препарат против мухъл, плесен в кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: