Мечтата на всяка домакиня
IwanG - помощник
Здравейте ако някой може да ми помогне Благодаря му предварително !!!

Преди 5 месеца си закупих ето този проточен бойлер за кухнята http://www.emonabg.com/bg/product/40/2, след третия месец започна да дава проблеми на моменти работи на моменти не. Установи се проблема че е от котленият камък водата ни е много твърда. Предложиха ми да сложа магнитен омекотител http://www.water-technic.com/magniten-o ... min-p1651/.

Дали някой може да ми каже ще върши ли това нещо работа ? Разбрах че за обемни бойлери почти няма ефект :?
infomar
Предполагам, че няма да ти свърши работа.

Виж този модел:
http://aqua-filters.com/omekotiavane-na ... ot-varovik

Дозираща система Dosaplus 1/2"
Предотвратява натрупването на котлен камък по тръби и нагреватели на уреди. Монтира се преди бойлер, пералня, съдомиялна машина и др.
Изображение

Може би има и други модели с по-ниски цени....

Борбата с варовика е трудна и скъпа.....
torbalan - Дървен философ
Ако въпроса е сериозен, а не е поставен с цел да се рекламират омекотители за вода, отговора ми е, че няма да има никакъв ефекто от омекотителя.

Ако бойлера позволява - настрой го така, че температурата на изхода му да е под 50 градуса. 50 градуса е достатъчно гореща вода за миене на съдове (мисля, дори че няма да можеш да си държиш ръцете в нея).

Котлен камък започва да се отделя при по-висока температура.
crez - майстор
Предлаганата система от infomar ще върши работа защото е на принципа на смола, но какво става като свърши смолата (запълни се). Вероятно има резервни пълнители.
crez - майстор
Можеш да ползаваш и магнитен.
Принцип на работа на МПВ (магнитни преобразователи на водата). Основният елемент на МПВ се явява магнитната система, която с изработена от високоенергични магнити, на основата на сплавта неодим-желязо-бор, които са поставени в корпус от неръждаема, немагнитна стомана така, че в работния зазор на преобразователя, през които протича водата, се създават няколко разнолентови зони с високо ниво на напрежение на магнитното поле. Водата, преминавайки през тези зони временно (до няколко часа) изменя физическите си свойства, в резултат на което при нейното нагряване рязко се ускорява процесът на кристализация на солите. При това кристализацията се осъществява не на стените на топлообменниците, а във водния обем. Изпадналият в утайка шлам се изнася от водния поток от зоната на нагряване и при необходимост се улавя от филтри извън нейните граници.
IwanG - помощник
torbalan написа:
Ако въпроса е сериозен, а не е поставен с цел да се рекламират омекотители за вода, отговора ми е, че няма да има никакъв ефекто от омекотителя.

Ако бойлера позволява - настрой го така, че температурата на изхода му да е под 50 градуса. 50 градуса е достатъчно гореща вода за миене на съдове (мисля, дори че няма да можеш да си държиш ръцете в нея).

Котлен камък започва да се отделя при по-висока температура.

Бойлера работи на 40 градуса и е пълен с варовик. Като се отвори цедката на смесителя е се виждат едри бели парчета. Това дето го пиши по книгите за 50 градуса не е вярно :-D
IwanG - помощник
infomar написа:
Предполагам, че няма да ти свърши работа.

Виж този модел:
http://aqua-filters.com/omekotiavane-na ... ot-varovik

Дозираща система Dosaplus 1/2"
Предотвратява натрупването на котлен камък по тръби и нагреватели на уреди. Монтира се преди бойлер, пералня, съдомиялна машина и др.
Изображение

Може би има и други модели с по-ниски цени....

Борбата с варовика е трудна и скъпа.....
Няма с по ниска цена. Лошото при този омекотител, е че дори да прежалиш първоначалните пари за покупка продължаваш да даваш пари за консумативи.
IwanG - помощник
IwanG написа:
infomar написа:
Предполагам, че няма да ти свърши работа.

Виж този модел:
http://aqua-filters.com/omekotiavane-na ... ot-varovik

Дозираща система Dosaplus 1/2"
Предотвратява натрупването на котлен камък по тръби и нагреватели на уреди. Монтира се преди бойлер, пералня, съдомиялна машина и др.
Изображение

Може би има и други модели с по-ниски цени....

Борбата с варовика е трудна и скъпа.....
Няма с по ниска цена. Лошото при този омекотител, е че дори да прежалиш първоначалните пари за покупка продължаваш да даваш пари за консумативи.
Има и друго полифосфатите са ефективни при твърдост на водата около 30-35 френски градуса а моята вода съм е мерил 48 френски градуса :?
IwanG - помощник
crez написа:
Можеш да ползаваш и магнитен.
Принцип на работа на МПВ (магнитни преобразователи на водата). Основният елемент на МПВ се явява магнитната система, която с изработена от високоенергични магнити, на основата на сплавта неодим-желязо-бор, които са поставени в корпус от неръждаема, немагнитна стомана така, че в работния зазор на преобразователя, през които протича водата, се създават няколко разнолентови зони с високо ниво на напрежение на магнитното поле. Водата, преминавайки през тези зони временно (до няколко часа) изменя физическите си свойства, в резултат на което при нейното нагряване рязко се ускорява процесът на кристализация на солите. При това кристализацията се осъществява не на стените на топлообменниците, а във водния обем. Изпадналият в утайка шлам се изнася от водния поток от зоната на нагряване и при необходимост се улавя от филтри извън нейните граници.
Дано свърши работа.

Благодаря !!!
fox_vt - майстор
Аз понеже преди време четох за тези свойства на водата при преминаването и през силно магнитно поле,и ми попадна силен неодимов магнит който поставих след водомера с помоща на тиксо върху ППР тръбата.След това ми останаха едни по малки два неодимови магнита които сложих малко по напред от този така че взаимно да се привличат през тръбата.Не мога да кажа дали има ефект или водата в търново от язовир Йовковци е мека но проточния работи вече 10 години и повече без абсолютно никакъв ремонт освен едно сменено торпедо поради загуба на магнитност.На едното ми село варовитоста е доста висока явно е от друг водоизточник,ще пробвам за каузата да сложа магнити и ще разбера дали има ефект.

Тема "Варовик и проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: