Мечтата на всяка домакиня
  Celeborn - специалист
Здравейте,

Антрацит фуга на Баумит (почти черна) след почистване с препарат специално за мръсотия от фугиране (разреден 1:10 по книжка, предварително намокрени повърхности, без да стои повече от минута) стана светло-сива - боята напълно изчезна от горния слой. Извод - ползвайте си оцет + вълнена кърпа и не се занимавайте с препарати :-D Но вече белята е свършена...

При намокряне фугата попива водата и става една черна и хубава, както трябваше да излежда. Тъй като е гръб на кухня така или иначе мислих да я импрегнирам - някои хора бягат от промнята на цвета, но аз търся нещо, което да ги запечата и да ги потъмни - т.е. да стои като мокро.

Като бонус - и самите плочки (грес, матиран) ми харесват много повече намокрени - има ли такова нещо като импрегнатор или нано-покритие за гранитогрес, което да придаде мокър ефект и ляк блясък като някои импрегнатори за естествен камък? Или ще се вкарам в беля щом покритието започне да пада (макар да е гръб без особено много външно механично влияние)? Принципно не ми е проблем да е нещо, което трябва да се нанася периодично - и без това на няколко месеца омаслявам дъбовия плот с минерално масло. Въпросът е за вид + по-лесно почистване...

Благодаря!

Тема "Импрегниране/запечатване на фуги със засилване на цвета?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: