Мечтата на всяка домакиня
vstoykov - специалист
Мултикукърите обикновено са издържливи (от към електроника и нагревател), обаче проблемът им е, че купата с незалепващо покритие се скапва и пластмасовите детайли се чупят (на моя онова пластмасовото нещо, през което минава парата едвам се крепи на капака, защото едно от чопчетата на капака, което го държи е счупено).

Проблемът е, че в долната част се нагрява значително повече и там храната залепва (да, върху незалепващото покритие). И после като се търка с гъбата се доразрушава и покритието.

Има вариант да слагам керамична чиния отдолу (става направи-си-сам-керамично-покритие). Обаче ми се иска нещо по-добро.

Моят мултикукър е модел SP 1985 A5.

Има ли някакви керамични купи, които са малко по-малки от фабричната купа на мултикукъра? Идеята ми е да сложа вода във фабричната купа (за топлообмен) и в нея да сложа керамичната купа. Така водата ще ограничава температурата и температурата на дъното няма да е много висока. Няма и да загаря.

Имам едни купички, които събират една порция храна и с тях не е практично.

Ако купя нова купа, даже и керамична да е (и даже да купя цял нов мултикукър) пак ще го има проблема със загарянето. Ще е по-практично да се намери подходяща керамична купа (в краен случай метална).
vstoykov - специалист
Намерих една огнеупорна "купа за салата" в Кауфланд, която е с подходящи размери:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Добре е да се захлюпи с чиния, защото иначе кондензиращата се вода капе вътре в купата. При варианта с чинията пак има такова явление, но количеството е значително по-малко.

Оказа се много удобно, защото храната не загаря. Водата между стъклената и оригиналната купа ограничава температурата вътре в купата.

Готвенето в стъклен съд е най-безопасния метод, който ми е известен.

Когато приготвям по-малко количество храна ползвам по-малка порцеланова купа (така съдът, от който ям е практически съдът, в който готвя - пести се от миенето). Ето например яйца с тиквички и пипер:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Предимството да се готвят яйцата така пред варенето е, че отстраняването на черупката става много по-лесно.

Мисля, че това е добър метод, който ще ви спаси от купуване на нова мултиварка, когато на старата ѝ се развали незалепващото покритие. А дори и незалепващото покритие да е добре, пак има ползи от този метод. Защото така храната не загаря и има пряк контакт само със стъкло, което е най-безопасния материал за съдове, ползвани за готвене.

Тема "резервна купа за мултикукър (мултиварка, шеф)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: