Мечтата на всяка домакиня
fade - специалист
Здравейте, имаме нова кухня с дървен плот, 4 см. бук.

Взехме за вграждане плот с кръгли нагревателни плочи, като старите котлони на печките.
Ето модела на плота: http://www.technopolis.bg/en/Hobs/Built ... X/p/700528

В инструкцията му пише, че плота на кухнята трябва да е термоустойчив, мин. 100 градуса.
Пробих отвора за котлоните, като реших да ги пробвам как нагряват, преди да ги монтирам.
Доста се загря, и корпуса, който ще е вграден, и се притесних дали няма да подпаля дървото.

Мога ли да го наклепам с термоустойчив силикон? Или да подпъхна минерална вата, макар че ще е в много малко процепче, 4-5 мм. ?

В комплекта на беко-то има един странен маджудн, сив, който се слага между плота и периферията на уреда. За него не ми стана много ясно дали е термоустойчив, в инструкцията пишеше, че е главно за да не влиза влагата.
muhala - майстор
Личното ми менние е, да продадеш този котлон в продавалника и да си купиш керамичен такъв.
Не може плота да ти е от бук, а котлона да е като от на Лили Иванова сватбата.
Освен това пише, че основата трябва да държи на 100 градуса по целзии. Ако не го запалиш, то ще успееш да до пирографисаш.
torbalan - Дървен философ
За пирографисване трябват много повече от 100 градуса.

Според мен нищо няма да му стане на плота.

За да си по-спокоен - направи си една рамка от чамови летви с размер, като да монтираш котлона, сложи го на нея, сложи една тенджера с вода, включи котлона и остави да кипне...
Бука е по-устойчив от чама :)

Ама за котлоните и аз съм на същото мнение...
Не са чак толкоз по-скъпи керамичните, а са много по-практични...

Аз бих купил тези, защото се почистват много лесно...
fade - специалист
Здравейте,

изборът ни на такъв котлон основно беше свързан с това, че живеем на село, слагаме тежки тенджери, а досега където сме виждали и ползвали керамични котлони виждаме, че се чистят по-трудно и се развалят по-лесно. Скоро на приятелка се пръсна стъклото и край. А на този най-много да сменя плоча.

Ако не намеря решение, ще си вземем керамичен, а този ще отиде на верандата в каменен плот.

Въпросът ми беше дали мога да направя нещо по въпроса с термоизолирането?
torbalan - Дървен философ
Мисля, че няма нужда да правиш нищо. За това ти предложих да направиш една рамка от левти, да го сложиш на нея и да свариш една тенджера вода... За да си спокоен.

"Термо плотовете" колко мислиш, че са термо. Нали са пресовани дървесни частици (отпадъци) залепени със смола и облепени в някаква пластмаса...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
torbalan написа:
..

"Термо плотовете" колко мислиш, че са термо. ...
"Термо"то им е отгоре. Тънък пласт модерен гетинакс
torbalan - Дървен философ
n_a написа:
torbalan написа:
..

"Термо плотовете" колко мислиш, че са термо. ...
"Термо"то им е отгоре. Тънък пласт модерен гетинакс
И ако има щети от топло - първо гитенакса дава фира, чак тогава дървенията...
fade - специалист
Един вид ако облека отвора с подобен материал, макар и тънък, ще върши работа?
А да натикам вата?

Виждам, че се продават разни термоизолационни ленти, стъклени, с тях сигурно ще си реша проблема.

Тема "Дървен плот и загряване на вграден плот." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: