Мечтата на всяка домакиня
velinsl - специалист
Здравейте!
Имам един тъп въпрос, ама няма къде са се зададе за съвет. Проблема е следният:
Предстои да си правя кухня(като стая), която ням една външна стена, нито граничи с тоалетна.
Питането ми е:
Има ли начин засмукания от бъдещият абсорбатор/ширм въздух да се вкара в тръбата за мръсната вода от пералнята?
На какъв диаметър абсорбаторите/ширмовете изхвърлят заслумакинят въздух?
Вариата ми е само в мръсната вода след пералнята, тъй като там няма налягане, което да върне мръсната вода през ширма в стаята и да стане "густо майна".
iliya_i - майстор
velinsl написа:
Здравейте!
Имам един тъп въпрос, ама няма къде са се зададе за съвет. Проблема е следният:
Предстои да си правя кухня(като стая), която ням една външна стена, нито граничи с тоалетна. - стая без прозорец?
Питането ми е:
Има ли начин засмукания от бъдещият абсорбатор/ширм въздух да се вкара в тръбата за мръсната вода от пералнята? - НЕ
На какъв диаметър абсорбаторите/ширмовете изхвърлят заслумакинят въздух? зависи от модела Ф125 - Ф150 и т.н
Вариата ми е само в мръсната вода след пералнята, тъй като там няма налягане, което да върне мръсната вода през ширма в стаята и да стане "густо майна".Това си го избий от главата. Категорично не става. Все трябва да има друг вариант. Дори ако трябва тръбата да мине през друга стая.
miliad - майстор
Aспирaтор с филтри с aктивен въглен. Пречиствa и връщa въздухa в помещението.
roland - специалист
Има едни сплескани въздуховоди, 60мм високи, широчината ще излъжа колко е, но мисля. че е 220мм. Пасва идеално над окачен таван, има дъги на различни градуси, колена, преходи, възвратни клапи и т.н. Ако трябва ще мине в през друга стая, за да стигне до външна стена, но това е начинът. После ще направиш окачен таван с гипскартон или най - много една кутия. Ето снимка, затворил съм вече с картона, идеята на снимката беше да снимам лампите, но въздуховодът се вижда. На четвъртития изход, в случая вход, се слага преход на ф125 и става чиста работата. Между другото, и аз нямам прозорец в новата кухня. Имам опция да избия, но това ще е догодина, сега мисля да свърша с ремонтите.Това в тръбата на пералнята не е вариант.
Прикачен файл:
14022362_1234952683195593_4162248097762644403_n.jpg
14022362_1234952683195593_4162248097762644403_n.jpg (24.51 KиБ) Видяна 1546 пъти
velinsl - специалист
Кухненският ми бокс няма външна стена, както и банята/тоалетната.
Явно, ще е от тия с активен въглен в последствие.

Благодаря за съветите.
Последна промяна от velinsl на пет сеп 02, 2016 9:21 pm, променено общо 1 път.
roland - специалист
Това го разбрахме. Съседните стаи нямат ли външни стени, за да мине въздуховодът транзит? Това с филтъра е вариант, но за мен е несериозен. Готвене, пари, влага, воня, как ли ще стане да ги филтрираш не знам...
Duke_BG - специалист
той аспиратора дето изкарва въздуха вън си задържа миризми във филтъра па какво остава за тая измишльотина дето ще "чисти" въздуха и ще го връща в стаята
zdravcho - специалист
Дай някаква скица на помещенията и къде какво минава - ВиК, вентилация, комини и т.н., за да не фантазираме, а да дадем полезни предложения
naB4o - специалист
За мен пък това звучи като "обособен" коридор или килер на кухня. Ако се спреш на тези правоъгълните, гледай да са с по-голяма площ, и гледай да има колкото може по-малко чупки/кривки по трасето.

Тема "Абсорбатор изходи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: